کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

«یادمان امدادگران»

یادمان امدادگر صادق حاج علیرضا عطایی نژاد

  مرحوم حاج علیرضا عطایی نژاد استادی بصیر، خطیبی شهیر، خادمی صادق، مدیری خلاق، شاعری عارف و مردی خدایی بود که عروجش رزمندگان، آزادگان، خانواده شهدا و در یک کلام عموم مردم شهید پرور گتوند را غرق در ماتم و حسرت و عزا کرد.

  او که نور ایمان در قلب پرمهرش تابیده بود و چشم بصیرتش را به حقایق جهان هستی گشوده بود با پیروزی از امام و معشوق خود، خمینی کبیر و فرزند خلفش رهبر معظم انقلاب در نشر معارف اسلامی و انقلابی قولاً و عملاً سخت کوشید و همواره امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه وظایف خود می دانست و در هر فرصتی به آن می پرداخت. به راستی حاج علی عطایی نژاد (گتوندی) که بود و چه کرد؟

              از شمار دو چشم یک تن کم                    وز شمار خرد هزاران بیش

  علی در سال 1336 در خانواده مذهبی چشم به جهان گشود. ذهن و تیزهوشی او در کودکی زبانزد بود، دروان طفولیت و تحصیلات را در آبادان گذراند و در کنار فعالیتهای دینی و مذهبی با تشکیل هسته های حمایتی و مردمی به دلجویی و توزیع مایحتاج عمومی در بین فقرا مبادرت می نمود. هنوز جوانی دبیرستانی بود که قصیده ای در باره اوضاع اجتماعی و اقتصادی آن زمان سرود که منجربه برخورد شدید مدرسه و مسئولین امنیتی رژیم شاه با او و دبیر مربوطه گردید و در حالی که شاگرد ممتاز مدرسه بود او را در سال سوم دبیرستان مردود نمودند.

  درزمان اوج گیری انقلاب اسلامی، انقلابی در او ایجاد و با پیوستن به گروه های مسلمان خط امام به فعالیت های سیاسی و مذهبی شدت بخشید که در نهایت مورد تعقیب ساواک قرار گرفته و به موطن خویش برگشت.

  ورود او به گتوند، موجی از شور انقلابی را در شهر به وجود آورد. با پیروزی انقلاب اسلامی با خدمت در پایگاه ها و کمیته های انقلاب به حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت و سپس در هیئت واگذاری زمین در آبادان و خرمشهر به خدمت خود ادامه داد.

  با شروع جنگ تحمیلی با حضور در جبهه های جنگ آبادان و خرمشهر به دفاع از کشور پرداخت که نقطه نقطه آبادان دلاوری ها و شجاعت های وی را هرگز از یاد نخواهد برد.

  باحضور مؤثر خود در گتوند و سخنرانی های بی نظیر و جذاب، فعالیت های خود را در این شهر توسعه بخشید و با جمعی از دوستان صندوق قرض الحسنه امام صادق (ع) را ایجاد نمود و کمیته امداد گتوند را در سال 59 پایه گذاری نمود و به عنوان رییس، خدمت به محرومین را ادامه داد. در سال 61 به اهواز منتقل و مسئولیت خطیر ستاد پشتیبانی جبهه و جنگ کمیته امداد استان خوزستان را بر عهده گرفته و همزمان عضو شورای مرکزی کمیته امداد استان گردید که خدمات شایان و به یاد ماندنی از نامبرده به ثبت رسیده است.

  او مدیری توانا و خلاق، مسئولی خادم و صادق و سخنوری توانا و با تقوا بود که فقط و فقط رضا خدا و خدمت به خلق  را مدّ نظر داشت و هیچ چشمداشتی به مال و ثروت دنیا نداشت.

  به طوری که با 27 سال سابقه خدمت و مسئولیت، کوچکترین سرمایه گذاری برای خود نکرده و مالی را برای خود به جا نگذاشت و علیرغم پیشنهاد پست و مقام های نام و نشان دار از پذیرش آنها امتناع کرد و به شایستگی میتواند الگوی مدیران نظام اسلامی قرار گیرد.

  سرانجام حاج علی عطایی نژاد پس از سالها مجاهدت و فداکاری در کنار مرقد مطهر مولا و مقتدای خویش حضرت اباعبدالله الحسین جان به جان آفرین تسلیم کرد.

  منصور قمشه