کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

«یادمان امدادگران»

یادمان امدادگر محرومان حاج حسین بحیرایی

حسين انوارى

ارتحال امدادگر مخلص و خادم وارسته محرومين (حاج حسين بحيرايي) را به حضور خانواده گرامى ايشان، امدادگران عزيز سراسر کشور، شوراى محترم مرکزي، معاونين و مديران گرانقدر کميته امداد حضرت امام خميني(ره) تسليت عرض مى‌کنم و علو درجه آن فقيد سعيد و اجر صابران را براى تمامى علاقه‌مندان، همکاران و بويژه همسر گرامى و فرزندان محترم و بازماندگان آن مرحوم از درگاه الهى مسئلت دارم. مرحوم بحيرايى از فرزندان انقلاب بود و عمر با برکت خود را در امتثال وظايف الهى در خدمت به محرومين و نيازمندان سپرى کرد و در ايام الله دهه فجر انقلاب اسلامى به ديار باقى شتافت و به دار القرار رسيد. رحمت الله عليه

حريم حيات هر کس را هدف او تامين مى‌کند و مرگ عصاره زندگى است که چشيده مى‌شود. تلخى و شيرينى آن در گرو کيفيت حيات آدمى است و مرگ براى مومن متعهد تحفه‌ زيباى الهى است. لذا راه بهتر رفتن همان بهتر زيستن است.

هرگونه کوشش انسانى محصول انديشه‌اى است که در جان او جلوه مى‌نمايد و زشتى يا زيبايى کار هر کس ثمره‌ درخت فکرى اوست. دنيا جاى تحصيل کمالات علمى و عملى است، تا ره‌توشه سفر آخرت تهيه گردد و بهترين زاد راه، «تقوا» است.

مرحوم بحيرايى
نسبت به احياى حقوق ضعفا و درماندگان و پابرهنگان سر از پا نمى‌شناخت. خدمتگزارى به مردم بويژه محرومان و مستضعفان در وجودش عميقا به باور نشسته بود و بدان افتخار مى‌کرد. مسئوليت را امانت الهى مى دانست و همه همتش آن بود که بار مسئوليت سالم به مقصد برسد و در اين مسير خستگى و افسردگى در او راه نداشت. مسئوليت‌هاى خود را هرگز طعمه و سرمايه کاسبى نمى‌پنداشت. لحظه‌اى از صراط مستقيم و نظارت خداوند متعال غفلت ننمود. مرکز ثقل موفقيت‌هايش محاسبه و مراقبه در اعمال و رفتارش بود. از خوشحالى‌ محرومين و تامين رضايت آنها، لذت مى‌برد و شاد مى‌گشت. توفيق خدمتگزارى به محرومين را از پايبندى به «بايدها» و «نبايدهاي» انقلاب اسلامى کسب کرده بود. وفاى به عهدش در خدمت آن بود که چهره جان خود را در فکر و عمل متوجه خدا کند و اميد به تحقق وعده‌ الهى (او فوابعهدى و اوف بعهدکم) داشته باشد. خدمت به محرومين را ابزارى براى خودسازي، رشد و تعالى و حاکميت ارزش‌هاى الهى و فرصتى براى توسعه سعه صدر، مهرورزى و تمرينى براى گسترش حلم و بردبارى خود مى‌دانست.

مرحوم بحيرايي
نمونه برجسته سبقت در خيرات از صدها امدادگر مخلص در خدمت به محرومان بود. در سختى‌‌ها شکيبا و باوقار، در ناملايمات صبور، در خوشى‌ها سپاسگزار بود.

در بلا و گرفتارى‌ چنان بود که در حال خوشى و آسايش. خدا در انديشه‌اش به عظمت نشسته و هر آنچه جز او بود در ديده‌اش کوچک بود. در ايمان استوار و از بدى و زشتى گريزان و در خوبى و نيکى پيشتاز بود. ايام کوتاه عمر را با شکيبايى به سر برد تا آسايشى درازمدت را به دست آورد و از اين تجارب پر سودى که خدايش براى او فراهم ساخته بود به خوبى بهره گرفت. روانش شاد باد. خداوندا! خدمات خالصانه حسين بحيرايى را به شايستگى پذيرا باش و آن را توشه زندگى ابديش قرار بده.

خداوندا! هر که تو را ياد کند، از يادش نبرى و هر که تو را بخواند نوميدش نسازي

پس بارالها: ما را تا زنده‌ايم در دين‌ات ثابت قدم بدار و دل ما را پس از آنکه هدايتمان نمودى منحرف مساز. خداوندا! از تو عاجزانه درخواست مى‌کنيم که: سختى‌ها را بر ما هموار گردانى

و تنگناها را آسان نمايى و گرفتارى‌ها را گشايش دهي. خداى بزرگ از تو استدعا داريم که به ما ثبات قدم، هدايت، و آمرزش دنيا و آخرت عطا فرمايي. بارالها: ما به تو و به رسولانت و آنچه آنها آورده‌اند و بدان دعوت نموده و بدان راهنمايى کرده‌اند ايمان داريم.

خداوندا: فاکتبا مع الشاهدين

الهي! دست ما را از دامن پر شرف و فضيلت محمد (ص) و اهل بيت (ع) او کوتاه نفرما و شفاعت آنها را مرزوق‌مان فرما.

سرپرست کميته امداد امام خمينى (ره)

منصور قمشه

حاج حسین بحیرایی که الحق شیرینی حیات خود را فدای تسلیم آلام نیازمندان نموده بود و جبهه ها و ارتفاعات کردستان و خاک گرم هرمزگان ، تندیس سبز مازندران و خانه های گِلی اما عرش نیازمندان در هر جای ایران گواه صفای دل و رأفت روح ملکوتی بود. سفر كرده دیگری از تبار امدادگران کمیته امداد است.

حاج حسین که سرمایه جسم خود را اندک اندک به پای عشق و وظیفه الهی اش به تأسی از امیر ایمانش علی (ع) ریخت سرباز شجاعت ولایت و پیرو راستین بیت امامت بود. باشد که اکنون ضمیر زیبایش قرین و همراه ارواح مطهر خوبان انبیاء و اولیاء باشد.

مرحوم حاج حسین بحیرایی فروردین سال 1334 در روستای کوهانی از توابع نهاوند استان همدان متولد شد. خانواده وی به فعالیت در امور کشاورزی و دامپروری اشتغال داشتند.

به علت نبود امکانات برای ادامه تحصیل و امرار معاش به تهران عزیمت نمود. همزمان با تحصیل و آشنایی با روحانیت مبارز و آگاه منطقه شمیران توفیق شاگردی اساتیدی چون حضرت آیت الله ملکی (ره) و شهید بزرگوار شاه آبادی و ... را پیدا کرد .

سپس به کانون مبارزه علیه نظام ستمشاهی پیوست و نقش بارز خود را با چاپ و توزیع سخنرانی های بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به خوبی ایفا نمود. ایشان با اعتقادی راسخ به گسترش مبانی و تفکرات دینی امام راحل فعالیت های فرهنگی هنری در دوران خفقان و اختناق با کمک روحانیون و نیروهای انقلابی در مساجد و تکایا سامان بخشید.

عزم قاطع ایشان در پیگیری آرمان های امام امت باشناسایی مردم محروم مناطق مختلف بویژه عشایر استان لرستان چشم گیر بود و با کمک افراد خیّر به طور ناشناس به یاری ایشان  می شتافت.

در جریان زلزله طبس، عملیات امداد رسانی به مردم محروم روستاهای دیهوک و شهر طبس را به عهده گرفت. ایشان خدمت رسانی به محرومان و مستضعفان را راه و رسم خود قرارداد که این افتخار در نهاد مقدس کمیته امداد امام خمینی(ره) از 28 سال گذشته شروع و در بیست و دوم بهمن ماه سال 86 با فوت ایشان پایان یافت.