کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

«یادمان امدادگران»

یادمان امدادگر مخلص حاج سيد مرتضي نیری

   

   زنده یاد حاج سید مرتضی نیّری رحمه الله علیه اسوه و الگوی صداقت، عارفی وارسته و امدادگری خستگی ناپذیر بود و شاگردان صدیقی در خدمتگزاری و خدمت رسانی به خانواده های معزز تحت حمایت با کلاس های عملی اخلاق و امداد خویش تربیت کرد.

  حاج سید مرتضی نیری نمونه ای از رهپویان راه ولایت و امامت بود که به فرموده شهید مظلوم بهشتی در طول عمر بابرکتش شیفتگی خدمت را ارائه و همواره یار و یاور محرومان و نیازمندان بود.

  تلاش هاي خستگي ناپذير و خداپسندانه مرحوم حاج سيد مرتضي نيري در كمك و مساعدت به مردم نيازمند و خانواده هاي محروم آبرومند به سالهاي قبل از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي بر مي گردد. او در كنار فعاليت هاي اجتماعي و خيرخواهانه خويش به فعاليت هاي سياسي نيز علاقه مند بود و در معيشت همراهان خويش در مبارزات عليه رژيم طاغوت حضوري فعال داشت. اين سيد بزرگوار ارادت خالصانه به حضرت امام خميني(ره) داشت و از اعضاي ستاد استقبال حضرت امام خميني(ره) بود.

  پس از تشكيل كميته امداد به فرمان امام خميني (ره) به عشق خدمت به نيازمندان كسب و كار خود را در بازار تهران رها كرده و در سنگر كميته امداد به ياري محرومان و نيازمندان شتافت و مسئوليت اجراي طرح شهيد رجايي (حمايت از سالمندان روستايي) در طول ساليان متمادي را عهده دار بود. وي با ساماندهي تشكيلاتي و ارائه راهكارهاي سهل در خدمت به سالمندان بالاي شصت سال زمينه بهره مندي قريب به يك ميليون و چهارصدهزار نفر از سالمندان روستايي و خانواده هاي آنان را از عنايات نظام مقدس جمهوري اسلامي فراهم آورد.

  مرحوم حاج مرتضي نيري يار و غمخوار محرومان و نيازمندان بود و رسيدگي به مشكلات آنان از اولويت هاي كاري او بود به گونه اي كه درب اتاقش همواره بر روي همگان باز بود و با روي گشاده به شنيدن مشكلات مردم و حل و فصل آن مي پرداخت.

  علاقه ويژه مرحوم به قرآن كريم و سنت نبي و خاندان عصمت و طهارت از وي چهره اي شاخص در علاقه به آل رسول (ص) ساخته بود. توجه به مسائل شرعي و تشويق و ترغيب همگان به حضور در نماز جماعت و انجام ساير امور مستحبي و سبقت در انجام سنت هاي حسنه اسلامي، شخصيتي معنوي و دوست داشتني وي را در اذهان بر جاي گذاشته است.

  در پايان جا دارد تلاش هاي شبانه روزي همه مددكاران اجتماعي بويژه امدادگران كميته امداد  امام خميني(ره) را كه در راه اعتلاي ارزش هاي اسلامي و مقام والاي انسانيت شبانه روز تلاش مي كنند ارج نهيم.

  منصور قمشه