کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

«یادمان امدادگران»

یادمان امدادگر دلسوز جاج حبیب الله شفیق

   حبيب ا… شفيق يار ديرينه امام در گذشت

  حبيب ا… شفيق يار ديرينه امام و رهبري و از مبارزين دوران ستم شاهي، پس از طي يك دوره سخت بيماري سرطان كبد در منزل در گذشت .

  به گزارش خبرگزاري فارس، وي با حكم حضرت امام از مؤسسين و اعضاي شوراي مركزي كميته امداد حضرت امام خميني (ره) و با حكم مقام معظم رهبري عضو هيئت امناي بنياد مستضعفان و جانبازان بود .

  مراسم تشييع آن مرحوم فردا دوشنبه سوم بهمن ماه رأس ساعت 30 : 8 از محل خيابان مجاهدين اسلام روبروي مجلس شوراي اسلامي و از مقابل دفتر حزب مؤتلفه برگزار مي شود .

  مرحوم حبيب ا… شفيق در سال 1310 شمسي در تهران متولد شد . پس از پايان تحصيلات ابتدايي ، به فراگيري علوم اسلامي پرداخت . از سال 1325 در كنار تحصيل علوم ديني به كاسبي در بازار مشغول شد .

  شفيق پس از در گذشت آيت ا… بروجردي به همراه جمعي از دوستان هياتهاي مؤتلفه اسلامي را بنا گذارد و در شوراي مركزي آن عضويت يافت . او در جريان مبارزه با رژيم طاغوت چند مرتبه توسط عوامل رژيم بازداشت شد ، آخرين دفعه اي كه روانه زندان شد ، پس از ماجراي ترور حسنعلي منصور ، نخست وزير وقت رژيم بود . او پس از تحمل دو سال حبس ، در سال 1346 آزاد شد . از آن پس در پوشش كار فرهنگي به فعاليت سياسي ادامه داد .

  از جمله كارهايي كه آن مرحوم در آن مشاركت داشت ، تأسيس و توسعه مدرسه رفاه بود . در كميته استقبال از امام با حكم آيت ا… مرتضي مطهري مسئوليت امور مالي را بر عهده داشت . پس از تأسيس كميته امداد امام خميني (ره) ، با حكم حضرت امام به عضويت شوراي مركزي آن منصوب شد .

  در حكم امام به ايشان و جمعي ديگر مأموريت داده شده بود « در تشكيل كميته هاي امداد در تهران و شهرستانها اقدام لازم را نموده و حسابي تحت همين عنوان امداد باز كرده و وجوهي كه تعيين شده ، در حساب مزبور واريز نموده و با حسن تدبير كميته هاي مزبور را سرپرستي كنيد . »

  پيام مقام معظم رهبر ی به مناسبت در گذشت مرحوم حاج حبيب ا…شفيق
  مرحوم شفيق عمر خود را در راه خدمت به مردم و انقلاب سپري كرد

  بسم الله الرحمن الرحيم

  خانواده محترم مرحوم آقاي حبيب ا… شفيق

  فقدان تأثر انگيز مرحوم آقاي شفيق را كه عمر پربركت خود را در راه خدمت به مردم و انقلاب اسلامي سپري كرد ، به شما و همه دوستان و ياران ايشان تسليت مي گويم و براي ايشان در پيشگاه الهي رحمت و غفران واسعه مسئلت مي نمايم .

  سيد علي خامنه اي
  3/11/1384

  در اين مراسم كه دكتر حداد عادل رييس مجلس شوراي اسلامي ، اعضاي هيأت رييسه و جمعي از نمايندگان مجلس، پورمحمدي وزير كشور و شخصيتهاي سياسي و مذهبي ، همراهان دوران مبارزات عليه رژيم طاغوت و آحاد مردم حضور داشتند پس از مديحه سرايي يكي از مداحان اهل بيت (ع) حبيب ا… عسگر اولادي نماينده ولي فقيه در كميته امداد امام خميني (ره) طي سخناني ضمن تسليت در گذشت مرحوم شفيق به بيان ويژگيهاي آن مرحوم پرداخت و گفت : بنده 60 سال پيش با مرحوم شفيق آشنا شدم ، ايشان در دوره هاي گوناگون و در مسئوليتهاي مختلف هميشه منشاء اثر بود و هيچ وقت از انجام خدمت و پذيرش مسئوليت رويگردان نبود .

  وي گفت : مرحوم شفيق در مؤتلفه اسلامي يكي از مقاوم ترين چهره ها بود و رژيم طاغوت حتي با شكنجه هاي غير انساني خود نتوانست حرفي از آن مبارز خستگي ناپذير بگيرد .

  عسگر اولادي ياد آور شد : مرحوم شفيق خادم دين ، اهل بيت (ع) و روحانيت بود و هيچ چيزي نمي توانست مانع خدمت او شود . آن مرحوم از اين که خدمتگزار يك مسجد يا در خدمت امام راحل و روحانيت باشد رويگردان نبود .

  وي يكي از ويژگيهاي مرحوم شفيق را خدمتگزاري به محرومين و مستضعفين ياد كرد و اظهار داشت : مرحوم شفيق در خدمتگزاري به محرومين مي سوخت و مي ساخت و هميشه يار و ياور محرومان و مستضعفان بود .

  عسگر اولادي همچنين از پيام مقام معظم رهبري و حضور مردم و مسئولان در مراسم تشييع پيكر مرحوم شفيق قدرداني كرد .

  انا الله و انااليه راجعون

  با تأثر و تألم در گذشت فقيد سعيد جناب آقاي حاج حبيب ا… شفيق ، نماينده ولي فقيه و عضو شوراي مركزي كميته امداد امام خميني (ره) را به شما و خانواده محترم تسليت مي گويم .

  از خداوند متعال براي آن مرحوم كه عمرش را قبل از پيروزي انقلاب در راه مبارزه با مستكبران و بعد از پيروزي انقلاب در راه همياري با مستضعفان طي كرده ، علو درجات و براي بازماندگان صبر و اجر مسألت مي نمايم .

  اكبر هاشمي رفسنجاني
  رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام

  انا الله و انااليه راجعون

  در گذشت يار ديرين امام راحل و مقام معظم رهبري مدظله العالي نماينده محترم ولي فقيه و عضو شوراي مركزي كميته امداد امام خميني (ره) مرحوم مغفور جناب آقاي حاج حبيب اله شفيق يادگار نهضت 15 خرداد 42 ، كه عمر پر بركت خويش را در راه خدمت به اسلام و مسلمين و اعتلاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران گذراند و در راه استقرار اسلام ناب محمدي و استمرار ولايت مطلقه ولي فقيه از هيچ كوششي فروگذار نكرد موجب تأثر و تالم فراوان گرديد . اين ضايعه مولمه را به ساحت مقدس حضرت ولي عصر (عج) ، محضر ولي امر مسلمين حضرت آيت ا… العظمي خامنه اي مدظله العالي ، ملت رشيد و سرافراز ايران اسلامي ، خانواده محترم و ديگر بازماندگان آن فقيد سعيد تسليت عرض مي نمايد . حضور امت قدرشناس و ولايتمدار كشورمان در مراسم بزرگداشت آن فقيد سعيد موجب تسلي خاطر بازماندگان و تسكين بخش آلام خادمين بيت ولايت خواهد بود .

  شوراي مركزي كميته امداد امام خميني (ره)

  انا الله و انااليه راجعون

  در گذشت يار ديرين امام راحل و مقام معظم رهبري مدظله العالي نماينده محترم ولي فقيه و عضو شوراي مركزي كميته امداد امام خميني (ره) مرحوم مغفور جناب آقاي حاج حبيب اله شفيق يادگار نهضت 15 خرداد 42 ، كه عمر پر بركت خويش را در راه خدمت به اسلام و مسلمين و اعتلاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران گذراند و در راه استقرار اسلام ناب محمدي و استمرار ولايت مطلقه ولي فقيه از هيچ كوششي فروگذار نكرد موجب تأثر و تالم فراوان گرديد .

  اين ضايعه مولمه را به ساحت مقدس حضرت ولي عصر (عج) ، محضر ولي امر مسلمين حضرت آيت ا… العظمي خامنه اي مدظله العالي ، ملت رشيد و سرافراز ايران اسلامي ، خانواده محترم و ديگر بازماندگان آن فقيد سعيد تسليت عرض مي نمايد .

  حضور امت قدرشناس و ولايتمدار كشورمان در مراسم بزرگداشت آن فقيد سعيد موجب تسلي خاطر بازماندگان و تسكين بخش آلام خادمين بيت ولايت خواهد بود .

  سيد رضا نيري سرپرست ، معاونين ، مديران كل و امدادگران كميته امداد امام خميني (ره)

  هو الباقي

  درگذشت همسنگر ديرين ، صديق مبارزان و حميم محرومان

  " حاج حبيب الله شفيق "

  را به خاندان ، دوستان و همكاران آن مرحوم در كميته امداد حضرت امام (ره) تسليت مي گويم و دوام خدمات و خيرات و علو درجات آن فقيد سعيد را از خداوند متعال مسألت مي نمايم.

  مهدي كروبي

  يار ديرين امام و رهبري
  (محمد كاظم انبارلويي)

  در ميان چهره هاي درخشان تاريخ نهضت اسلامي امام خميني (ره) كه پايه گذار حركت هاي مردمي و نيز زمينه ساز قيام تاريخي 15 خرداد بودند همواره در كنار نام هايي چون حاج مهدي عراقي، عسگر اولادي و … نام حاج حبيب اله شفيق نيز ديده مي شود .

  او يار و امين امام و رهبري بود و در مأموريت هايي كه نياز به مردان امين و صادق حس مي شد گوشه اي از ذهن رهبري نظام به او معطوف بود . او يكي از سه بنيانگذار كميته امداد امـام خمينـي (ره) است كه مورد توجه امام (ره) بود و خدمات وي در اين نهاد مردمي بر احدي پوشيده نيست .

  شفيق مردي آرام، پركار، مقاوم، بي ادعا ، متواضع، باهوش و صاحب فكر و تحليل بود. او بيش از نيم قرن به اسلام ، انقلاب و مردم خدمت كرد و در پرخطرترين صحنه هاي انقلاب حضوري مداوم داشت .

  فداكاري او در آغاز نهضت اسلامي آن هم در روزهاي سخت مبارزه زينت بخش صفحاتي از تاريخ معاصر است . او بارها به زندان افتاد و رنج زندان ، شكنجه ، تحقير و تبعيد را به جان خريد . او از معدود مرداني بود كه در راه قم و تهران در تدارك قيام تاريخي 15 خرداد و رويدادهاي غرور انگيز پس از آن، از جان مايه گذاشت .

  در و ديوار مسجد امين الدوله بازار ، مسجد ارك ، مسجد حاج عزيز اله كه در آغاز نهضت امام خميني (ره) كانون اصلي مبارزه عليه شاه بود از حضور او در تمام صحنه ها خاطره ها دارد . حاج حبيب اله شفيق از بنيانگذاران حزب مؤتلفه اسلامي و از كادرهاي ثابت آن بود . وي در اعدام انقلابي حسنعلي منصور نقش كليدي داشت تلاش هاي فرهنگي او در كنار شهيد بهشتي و تأسيس مدرسه رفاه و حضور در كنار بزرگاني چون شهيد باهنر و شهيد رجايي گوشه اي ديگر از زندگي سراسر عزت ، افتخار و نيز پرماجراي اوست .

  74 سال از بهار زندگي او گذشت و او در زمستاني اين چنين در حالي كه طي چند ماه گذشته از يك بيماري جانكاه و سخت رنج مي برد ، جان به جان آفرين داد .

  هر كه با او در اين روزهاي آخر مانوس بود او را بسيار شاكـر ، قانـع و راضـي بـه رضـاي خـدا مي يافـت . اصراري براي معالجه خود نداشت ، بي آنكه بگويد چشم و دلش فرياد مي زد ؛

  " اي دل به درد خو كن و نام دوا مپرس "

  هر كس كه با او ملاقات مي كرد اين عرض حال را به خوبي با گوش جان مي شنيد .

  غم و دلسوزي او نسبت به محرومين و مستضعفين او را وادار مي كرد بيشترين وقت خود را به خدمت در كميته امداد اختصاص دهد . امروز خانواده كميته امداد با پدر پير و زحمت كش خود وداع گفت .

  امروز حزب مؤتلفه اسلامي يكي از وفادارترين و مقاوم ترين ياران خود را از دست داد و روزنامه رسالت يكي از مخلص ترين و پاك ترين همكاران خود را ديگر در ميان خود نمي بيند .

  تكريم شخصت حاج حبيب ا… (مهدي) شفيق، تكريم شخصيت يك مرد بزرگ تاريخ معاصر است . ضايعه عظيم در گذشت حاج حبيب اله شفيق را به رهبر معظم انقلاب و دوست داران ولايت تسليت مي گوييم . براي او علو درجات و براي بازماندگان و به ويژه خانواده محترم ايشان صبر و اجر مسئلت داريم. از خداوند متعال مي خواهيم او را با اولياي خود و امام عظيم الشان انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) و شهداي گرانقدر انقلاب محشور بگرداند .

  آمين

  با صدور پيامي، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در گذشت شفيق را تسليت گفت

  خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با صدور پيامي درگذشت مرحوم حبيب ا… شفيق را تسليت گفت .

  به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، عبد اله جاسبي با صدور پيامي در گذشت مرحوم حبيب ا… شفيق يادگار نهضت 15 خرداد را تسليت گفت .

  در اين پيام آمده است: مرحوم حاج حبيب ا… شفيق يادگار نهضت 15 خرداد مرد تقوي و خلـوص، مجاهد خستگي ناپذير و يار وفادار سالهاي هجرت حضرت امام (ره) كه عمري را در راه خدمتگزاري صادقانه و متواضعانه به ولي نعمتان انقلاب سپري كرده به ديار معبود شتافت وي كه همواره يار امين و مورد وثوق معمار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) بود بخش عمـده اي از عمر افتخار آميز و پربركت خود را با تلاشي راسخ و همتي منيع در راه خدمت به آرمانهاي حضرت امام (ره)، مقام معظم رهبري، نظام و ميهن اسلامي مان گذراند .

  بخش ديگري از اين پيام حاكي است: دلسوزي نسبت به محرومان و مستضعفان و حمايت هميشگي از آنان، پايه گذاري هيئت هاي مؤتلفه اسلامي، تأسيس و توسعه مدرسه رفاه و عضويت در شوراي مركزي كميته امداد امام خميني (ره) و تشكيل هسته هاي مبارز در مساجد ارك، حاج عزيز اله و مسجد بازار كه كانونهاي اصلي مبارزه عليه رژيم شاهنشاهـي محسـوب مـي شد تنها بخشي از فعاليتهاي ارزشمند مرحوم شفيق بود .

  در پايان اين پيام آمده است: ضايعه درگذشت اين عزيز به ساحل نشسته را به رهبر فرزانـه انقـلاب ، ملت شريف ايران و همرزمان مجاهدش به ويژه خانواده معززش تسليت گفته براي آن فقيد سعيد رحمت واسعه الهي و علو درجات و براي بازماندگان صبر و شكيبايي و طول عمر از درگاه ايزد متعال مسئلت مي كنم .

  « شفيق مردم »

  من المومنين رجال صدوقوا ما عاهدو الله عليه
  "هرگز نميرد آن که دلش زنده شد به عشق"

  عشق به خدا و اسلام ، عشق به امامت و ولايت و عشق خدمت به مردم از ويژگيهاي چهره اي دوست داشتني بود که اخيراً رخ در نقاب خاک کشيد و روحش به سراي باقي شتافت . متأسفانه حجاب معاصرت در دوران حضور چهره هاي موثر، مانع از شناخت سرمايه هاي ارزشمندي مي شود که اندوختـه هاي گرانقدرشان نتيجه يک عمر استقامت و عمل خالصانه و تجربه هاي تکرار ناشدني بوده است .

  مرحوم حاج حبيب ا… شفيق از جمله مردان نيکنام و آراسته به اين ارزشها بود . توفيق مراوده طولاني با آن مرحوم را نداشتم اما عواملي چند سبب شدند تا ارادتم به اين چهره مومن و خدوم انقلاب اسلامي دو چندان شود . آگاهي بر سوابق تشکلها و سهم جريانات سياسي و مذهبي در همسويي با نهضت امام خميني (ره) گواه اين حقيقت است که تشکلهاي ديني است که به طور طبيعي از متن قيام 15 خرداد در سال 1342 پديد آمد و در سالهاي سخت مبارزه سهمي بسزا در پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي ايفا کرد . نقش اصناف و بازاريان متدين در ماجراي انجمنهاي ايالتي و ولايتي و حوادث سالهاي 1340-1342 و خصوصاً قيام پانزده خرداد و به طور کلي در پروسه پيروزي انقلاب اسلامي به مراتب گسترده تر از نقش قيام اصناف در جنبش مشروطيت و نهضت ملي شدن صنعت نفت بود و مرحوم شفيق در متن اين حوادث سهمي در خور داشت . جمع ايشان و ياران همرزمش را بايد بحق در زمره نخستين حلقه هاي سازمان يافته خالص ديني در قيام امام خميني دانست که همدوش با دو قشر پيشگام انقلاب اسلامي – روحانيون و دانشگاهيان ، در پيروزي انقلاب نقش بي بديل ايفا کرده است .

  چندي قبل توفيق مرور اسناد منتشر نشده مبارزات پس از قيام پانزده خرداد را يافتم . حقيقتاً نام مرحوم شفيق در کنار نام فعالترين چهره هاي ديني و ملي مبارز ، در اکثر محافل و تجمعات مبارزاتي به چشم مي خورد و نشان مي داد که مأمورين ساواک با چه حساسيتي فعاليتها و حضور وي در جلسات عليه رژيم شاه را دايماً گزارش کرده اند . زندانهاي مکرر و شکنجه هاي طاقت فرساي آن مرحوم هرگز از خاطره همرزمانش محو نخواهد شد . گذشته از اسناد ، در جريان مبارزات قبل از پيروزي انقلاب تأثير تعيين کننده فعاليت هيأتهاي مذهبي اصناف و موتلفه اسلامي در حمايت مادي و معنوي از مبارزه و مبارزين و در ساماندهي اعتصابهاي سراسري بازارهاي تهران و ايران در سال 1356-1357 و مشارکت فعال در تنظيم تظاهرات ميليوني و تشکيل ستاد استقبال از امام با هدايت روحانيت مبارز را شاهد بوديم . مرحوم شفيق به همراه تني چند از انقلابيون متدين و با سابقه اصناف تهران و چهره هايي همچون شهيد عراقي و مبارز خستگي ناپذير مرحوم حاج سعيد اماني در اين امور فعالانه مشارکت داشت .

  صرف نظر از اختلاف سليقه هاي سياسي و تفاوت ديدگاهها که طبيعي يک انقلاب سالم فرهنگي و اسلامي و نشانه بالندگي آن است که چه بسا نيروهاي فعال و وفا دار به آرمانهاي انقلاب را به تناسب ديدگاههاي متنوع در درون خانواده بزرگ انقلاب در گروه بنديهاي سياسي متفاوت و به ظاهر رقيب قرار مي دهد . منصفانه بايد گفت خلوص ديني ، تبعيت از مرجعيت و رهبري ، کم ادعايي و خدمتگزاري خالصانه ، استواري در مواضع و داشتن شور انقلابي با هدفهاي معنوي و اسلامي و عشق به اهل بيت (ع) از ويژگيهاي جرياني بود که مرحوم شفيق بخش اعظم عمر خود را در مسير اهداف آن سپري کرد . اگر روزي قرار باشد فهرستي از ياران نزديک و با وفاي امام که فراتر از حمايت معنوي ، در ميدان عمل نيز براي تحقق آرمانهاي امام مبارزه و فداکاري کرده اند ، منتشر شود قطعاً نام مرحوم شفيق و همفکران ايشان در جايگاهي شايسته قرار دارد .

  تشکيل کميته امداد امام خميني (ره) اين ميراث ماندگار امام با همت چهره هايي همچون مرحوم شفيق و همرزمانش به جايگاه ارزشمند کنوني رسيده است. در برخي ديدارهاي اعضاي شوراي مرکزي کميته امداد با يادگار امام عزيز حضور داشتم . بخشي از اسناد و سوابق خدمات اين نهاد انقلابي که با حکم مبارک حضرت امام براي خدمت رساني به محرومين و مستضعفين تأسيس شده است را در موسسه تنظيم و نشر آثار حضرت امام ملاحظه کرده ام و دو سال قبل در بازديد از کميته امداد در خدمت حضرت حجت الاسلام و المسلمين حاج حسن آقاي خميني از فعاليتهاي حقيقتاً گسترده اين نهاد پربرکت قرار گرفتم – که همين امر بهانه اي شد براي توليد فيلمي مستند در موسسه در بازگويي گوشه هايي از خدمات کميته امداد امام – صادقانه و بدون اغراق آنچه را که يافتم جز اين نبود که کميته امداد امام، آيينه اي است شفاف از اعتقاد عميق امام و ياران ايشان به اولويت وجوب خدمت رساني واقعي و بي منت به صاحبان اصلي انقلاب يعني محرومين و مستضعفين جامعه . حجم و ابعاد وسيع خدمات کميته امداد حتي بر مسئولين و خواص نيز ناشناخته مانده است. بعيد مي دانم حتي در مقياس جهانـي سازمانـي عـام المنفعه و خيريه اي تا اين حد گسترده و با خدمات متنوع آن هم با انگيزه هاي خالصانه ديني وجود داشته باشد . تحت پوشش قرار دادن چندين ميليون نفر از شريفترين قشرهاي جامعه و خدمت رساني در امور فرهنگي ، معيشتي و پزشکي و امدادرساني در حوادث غيرمترقبه در سطح وسيع از دور افتاده ترين نقاط روستايي تا تمامي شهرها و حتي فعاليت خيريه در برخي کشورهاي اسلامي و خدمت صادقانه و بدون سروصدا به محرومين در همه زمينه ها از آموزش و تحصيل و اشتغال و مسکن و ازدواج گرفته تا خدمات حقوقي و رفاهي متنوع از افتخارات کميته امداد امام خميني (ره) است که مطمئناً در اين همه توفيق، تلاشهاي شبانه روزي عزيزاني همچون مرحوم شفيق و ديگر اعضاي موثر اين نهاد انقلابي، عاملي تعيين کننده بوده است. از نکات ارزشمندي که قبل از بازديد تصور آن را نداشتم، ايجاد سيستم مديريتي مکانيزه با استانداردهاي بالاي علمي و مجموعه نظام مديريت مرکزي کميته امداد بود .

  سال قبل در معيت فرزند برومند يادگار امام ميهمان مرحوم حاج آقا شفيق در منزلشان بودم. فرصتي بود براي نقل خاطرات و حقايقي ناگفته از دوران مبارزه و نهضت. اکنون که مباحث آن جلسه و چند جلسه مشابه ديگر را مرور مي کنم ، چهره خندان و شاداب مرحوم شفيق با همان صداقت و اعتماد توأم با فروتني خاص ايشان و ايمان راسخ وي به راه طي شده و اميد به آينده روشن و باور عميق به اصالت راه امام و رهبري در ذهنم تداعي مي شود .

  به صدا و سيما و مراکزي که به اقدام ارزنده نکوداشت چهره هاي ماندگار پرداخته اند، پيشنهاد مي کنم افزون بر معرفي مفاخر علمي و هنري، در برنامه هاي ويژه به بزرگداشت چهره هاي اصيل، متدين و خدومي که با اعمال صالح و خدمات خالصانه شان در حساسترين مقاطع تاريخ انقلاب اسلامي منشأ آثار و برکات هميشه ساري و ماندگار شده اند، نيز بپردازند. چرا که نسل جوان فعال در جامعه خصوصاً در فعاليتهاي صنفي، تجاري و بازار، اکنون به لحاظ هجوم فرهنگهاي بيگانه و خصلتهاي وارداتي تجدد و مدرنيسم بيش از هر زمان ديگر نيازمند آشنايي با سنتهاي اصيل ديني و ايرانيمان است که بستر پرورش چهره هايي همانند مرحوم شفيق و هم نسلهاي وي از جمع ياران امام و انقلاب را فراهم ساخته است.

  روانش شاد و روحش در جوار امام و مقتدايش بر سرخوان شفاعت ابا عبد ا… الحسين (ع) از رحمت الهي متنعم باد.