کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

« اكرام و حمايت ايتام »


امام صادق (ع) فرمود :

هر گاه يتيم بگريد، عرش الهي به لرزه درآيد و خداوند گويد چه كسي بنده مرا كه در كودكي پدر و مادرش را از دست داده گريانده است، قسم به عزت و جلالم هر كه او را آرام كند بهشت را بر او واجب نمايم


يتيم نوازي و كفالت ايتام در آموزه‌هاي دين مبين اسلام و سيره نبي اكرم (ص) و ائمه معصومين (ع) منزلت ويژه‌اي دارد. اسطوره‌هاي فتوت و جوانمردي كه آيين كرامت را در مكتب علي (ع) تلمذ كرده‌اند، همواره ايتام را چون نگيني در برگرفته و مانند برگ گلي در حرير محبت خود پيچيده‌اند. كميته امداد امام خميني(ره) براي اشاعه اين فرهنگ مترقي، تدابير و سياستهاي مؤثري اتخاذ كرده است كه اهم آنها عبارتند از :

1ـ طرح اكرام

بموجب اين طرح، حمايت از ايتام و تأمين آتيه آنان به خيرين دلسوز و حاميان متعهد و علاقه‌مند واگذار مي‌شود، بدين صورت كه هر حامي با پذيرفتن كفالت يك يا چند يتيم، مناسب با بضاعت مالي خود ماهانه مبلغ مورد نظر را  به حساب بانكي هر يك از آنان واريز مي‌كند.حاميان محترم مي‌توانند با ايتام تحت حمايت خود از طريق مكاتبه، گفتگوي تلفني، پست الكترونيكي و... در ارتباط باشند و حتي مي‌توانند پس از هماهنگي با اين نهاد، آنان را از نزديك ملاقات كرده و پاي صحبتها و درد دلهايشان بنشينند. تهيه جهيزيه و فراهم نمودن موجبات ازدواج ايتام،‌تدارك سرمايه مناسب براي اشتغال، تقبل مخارج و هزينه‌هاي تحصيلي ايتام تا عاليترين سطوح و بسياري از موارد ديگر از جمله اقداماتي است كه حاميان گرامي براي تأمين آتيه ايتام تحت حمايت خود انجام مي‌دهند. ستادهاي طرح اكرام مستقر در اداره كل كميته امداد امام خميني(ره) استانها و شاخه‌هاي اين نهاد ميزبان پيوند دستان پر مهر شما با دستهاي رنجور و نيازمند است. ما مي‌خواهيم هيچ كودكي تنها و بي پناه نباشد، هيچ چشمي به اشك ننشيند و هيچ سينه‌اي به آه نسوزد.

2ـ طرح ضحي

بموجب اين طرح مؤسسه عترت فاطمي كه از نوع مؤسسات خيريه مي‌باشد، كفالت ايتام سادات تحت حمايت كميته امداد امام خميني(ره) را در سراسر كشور عهده دار شده و علاوه بر پرداخت سرانه ماهيانه، كمكها و مساعدتهاي ارزنده ديگري نيز به آنان ارائه مي‌نمايد.

3ـ حمايت از ايتام توسط بنياد كودك

جمع كثيري از خيرين ايراني مقيم خارج از كشور (عمدتاً آمريكا) كفالت تعداد قابل توجهي از ايتام تحت حمايت اين نهاد را عهده دار شده و كمكهاي خود را از طريق مؤسسه بنياد كودك و توسط اين نهاد به ايتام تحت حمايت ارائه مي‌كند.

4ـ حمايت از ايتام توسط هيئت كافل اليتيم :

عده زيادي از مسلمانان مقيم كشور كويت در قالب هيئت كافل اليتيم جامع الامام الحسين (ع)، تعدادي از ايتام تحت حمايت اين نهاد را مورد حمايت قرار داده و خدمات و كمكهاي قابل توجهي را از طريق اين نهاد به آنان ارائه مي‌نمايند.