کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

توسعه مراکز نیکوکاری از برنامه های کمیته امداد یزد

زمان دریافت خبر : جمعه 16 بهمن 1394 ساعت 9:22

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان یزد با بیان اینکه یکی از راهکارهای مشارکت مردمی وجود مراکز نیکوکاری است تاکید کرد: توسعه این مراکز در محلات از برنامه این نهاد است .

به گزارش تابناک یزد ،محسن علیزاده شورکی در دیدار با حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه بااشاره به اینکه کمیته امداد یک نهاد انقلابی وبرخواسته از متن مردم و متعلق به مستضعفین است اظهارکرد: هر جا و هرکاری که مردم در آن حضور داشتند توفیقات بسیار خوبی حاصل شده است .
وی به نقش ائمه جمعه و روحانیون در اعتمادسازی اشاره وافزود: ائمه جمعه و روحانیون نقش موثر و محوری در اعتمادعمومی و مردمی شدن فعالیت های کمیته امداد دارندو این نهادبا جدیت به سمت مردمی شدن در حرکت است و این جزو تاکیدات مقام معظم رهبری است.
امام جمعه ابرکوه نیز با بیان اینکه نیروهای کمیته امداد امام خمینی (ره) اداری و دولتی نیستند گفت: آنها مجری نیت علوی واولیاء الهی هستند. حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی اظهارکرد: فعالیتهای کمیته امداد درجهت محرومین تاثیر گذار بوده و توانسته درخدمت رسانی به این قشر محروم خدمات ارزنده ای داشته باشد.

امام جمعه ابرکوه بااشاره به کمکهای مردم وخیران به این نهاد تصریح کرد: مردم وخیران بیش از پیش این نهاد را درجهت کمک به نیازمندان یاری دهند.

فرماندار ابرکوه هم در دیدار مدیر کل کمیته امداد ...

[ مشاهده متن کامل خبر در تابناک ]

 

 

ایجاد ۲۵مرکز نیکوکاری در لرستان

زمان دریافت خبر : چهار‌شنبه 14 بهمن 1394 ساعت 12:6

 

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، از لرستان؛محمدی فارسانی امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت:هدف از راه اندازی این مراکز شناسایی نیازمندان محله،توسعه مشارکتهای مردمی و رفع مشکل نیازمندان است.وی با بیان اینکه تقویت کارکرد اجتماعی مساجد و واگذاری امور خیریه به مردم نیز از دیگر اهداف ایجاد شبکه های نیکوکاری است افزود:با ایجاد این شبکه ها و جمع اوری کمکهای مردمی نیازمندان مشکلات خود را مرتفع می کنند.
وی خاطر نشان کرد:تا ۵سال اینده این مراکز در سایر نقاط استان به ۸۰ مرکز افزایش می یابند.
انتهای پیام/پ

[ مشاهده متن کامل خبر در باشگاه خبرنگاران ]

 

 

طرح نیکوکاری در شهرستان کوثر به صورت پایلوت اجرا می شود

زمان دریافت خبر : جمعه 09 بهمن 1394 ساعت 19:0

 

مدیرکل کمیته امدادامام خمینی(ره)استان اردبیل گفت: مراکز نیکوکاری استان به صورت خودگردان در اختیار هیئت امنا و مردم قرار خواهد گرفت که این طرح برای اولین بار به صورت پایلوت در شهرستان کوثر اجرا می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کیویمیز ، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل پیش از ظهر امروز با امام جمعه کوثر و هیات های امنای مساجد مناطق یک و دو شهری دیدار به عمل آورد.

حجت الاسلام والمسلمین بیگی در این جلسه از عملکرد مراکز نیکوکاری این شهرستان ابراز رضایت کرد و با اشاره به نام گذاری شعار سال اظهار کرد: شعار سال نام گذاری شده توسط مقام معظم رهبری یک شعار مقدس و حکیمانه بود که تحقق آن مستلزم این است که ما در تمامی عرصه ها مقید، عامل و همدل باشیم.

امام جمعه کوثر افزود: مرکز نیکوکاری وابسته به کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و به منظور توسعه انفاق و نیکوکاری در جهت رسیدگی بهتر به امور نیازمندان است.

وی ادامه داد: هدف از تشکیل و فعالیت چنین مرکز ارزشمندی تقویت همبستگی اجتماعی و همدردی عمومی، تأمین عدالت و رضایت اجتماعی و توسعه مشارکت های مردمی است.رئیس شورای زکات شهرستان کوثر اظهار داشت: مردم فهیم و ولایی شهرستان کوثر مبلغ 296 میلیون تومان به مراکز نیکوکاری مساعدت کرده و تعداد 3696 صندوق صدقات بین مردم فهیم توزیع ...

[ مشاهده متن کامل خبر در شبکه اطلاع رسانی دانا ]

 

 

موازی کاری اصلی ترین مشکل مراکز نیکوکاری ابرکوه

زمان دریافت خبر : جمعه 09 بهمن 1394 ساعت 17:53

به گزارش تابناک یزد ، مسئول مرکز نیکوکاری دربقلعه ابرکوه گفت: آنچه در حال حاضر به عنوان یک مشکل در انجام فعالیت های نیکوکاری در شهرستان ابرکوه نمود پیدا کرده، موازی کاری های صورت گرفته در این زمینه ها است. علی اصغر قیومی با بیان اینکه در حیطه انجام فعالیت های خیرمندانه، مؤسسات رسمی و تشکل های مردمی به صورت خودجوش فعالیت می کنند، اظهار داشت: چنانچه بتوان در این زمینه به هماهنگی دست یافت، نیازها دسته بندی می شود و بسیاری از مشکلات را می توان با اعطای وام های قرض الحسنه حل کرد و نیازی به پرداخت کمک های بلاعوض به افزاد وجود ندارد.وی با بیان اینکه متأسفانه در بین تمام گروه هایی که در شهرستان به انجام کار خیر مشغول هستند، هیچ هماهنگی نیست، عنوان کرد: این هماهنگی حتی در بین مؤسسات و متولیان رسمی این کار نیز در ابرکوه صورت نگرفته است.قیومی گفت: در حال حاضر شفافیتی در حوزه کارهای نیکوکارانه وجود ندارد و مشخص نیست هر موسسه در کدام حیطه فعالیت می کند و گردش مالی انجام این فعالیت ها نیز معلوم نیست و بسیاری از اوقات شاهد هستیم که چند گروه بدون هماهنگی با یکدیگر تنها در حال خدمت رسانی ...

 [ مشاهده متن کامل خبر در تابناک ]

 

 

 

مراکز نیکوکاری نقش مهمی در شناسایی نیازمندان و رفع مشکلات آنان دارند

زمان دریافت خبر : پنجشنبه 08 بهمن 1394 ساعت 13:20

یاسوج - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: مراکز نیکوکاری وابسته به این نهاد حمایتی نقش مهمی در شناسایی هر چه مطلوبتر نیازمندان و رفع مشکلات آنان دارند.

سید غلامرضا متقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور مشارکت بیشتر و گسترده تر مردم کهگیلویه و بویراحمد در زمینه کمک به نیازمندان استان کار مدیریت این مراکز به مردم واگذار می شود.
وی بیان کرد: در این صورت مردم کهگیلویه و بویراحمد امور مراکز نیکوکاری استان را انجام داده و کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز وظیفه نظارت را عهده دار است.
متقی مهمترین اهداف اجرای این طرح را شامل شناسایی نیازمندان از سوی افراد متمکن هر محله و تامین نیازهای آنان و هدفمند کردن رساندن کمک ها و نذورات مردمی به دست قشرهای کم درآمد و آسیب پذیر اعلام کرد.
وی اظهار کرد: در هر امری که مردم وارد شده اند آن موضوع به نتیجه مطلوب رسیده و موفقیت آمیز بوده است.
متقی عنوان کرد: افزایش تعداد حامیان نیکوکار ایتام و مشارکت روزافزون آنان در برنامه های کمیته امداد امام خمینی (ره) بیانگر اعتماد مردم به این نهاد حمایتی و طرح ها و برنامه های آن است.
وی ابراز داشت: در مراکز نیکوکاری کهگیلویه و بویراحمد باید این حس اعتماد تقویت و ارتقا یابد.
متقی افزود: مسئولان مراکز نیکوکاری کهگیلویه و بویراحمد باید با ...

[ مشاهده متن کامل خبر در خبرگزاری جمهوری اسلامی ]

   

 

 

 

کار در مراکز نیکوکاری به مردم واگذار می گردد

زمان دریافت خبر : دوشنبه 05 بهمن 1394 ساعت 1:57

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کهگیلویه و بویراحمداز واگذاری کار مراکز نیکوکاری کمیته امداد به مردم خبر داد. سیدغلامرضا متقی در جلسه شورای مدیران درخصوص مراکز نیکوکاری گفت: قرار است به منظور مشارکت پررنگ و گسترده مردم درخصوص کمک به نیازمندان، کار مراکز نیکوکاری به مردم واگذار شود. وی از اهداف این طرح را شناسایی نیازمندان توسط متمکنین هر محله و برآوردن نیازها و مشکلات آنها توسط افراد توانمند عنوان کرد و گفت: هدفمند نمودن کمک ها و نذورات مردمی از طریق خود مردم و رساندن آنها به دست نیازمندان از دیگر اهداف این طرح است. متقی با بیان اینکه در هر موضوعی که مردم به آن وارد شدند، آن موضوع به سرانجام رسیده و موفقیت در آن حاصل شده است، بیان داشت: در این مراکز خود مردم در رأس، کارها را انجام می دهند و کمیته امداد فقط نظارت می کند. مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: افزایش تعداد حامیان نیکوکار ایتام و مشارکت در برنامه های کمیته امداد نشان دهنده اعتمادی است که مردم به این نهاد و طرح ها و برنامه های آن دارند و در مراکز نیکوکاری نیز باید این حس اعتماد تقویت و افزایش یابد.

[ مشاهده متن کامل خبر در روزنامه رسالت ]

 

 

 


هماهنگی لازم بین نیکوکاران در مراکز نیکوکاری وجود ندارد

زمان دریافت خبر : یکشنبه 04 بهمن 1394 ساعت 14:26

علی اصغر قیومی در گفت وگو با خبرنگار فارس در ابرکوه اظهار داشت: بیش از 120 میلیون تومان از کمک های مردمی برای یاری رساندن به نیازمندان از سوی این مرکز جمع آوری شد.
وی افزود: این مبلغ در 9 ماهه امسال از سوی خیران در اختیار این مرکز قرار گرفته تا در اختیار نیازمندان زیر پوشش قرار گیرد.قیومی خاطرنشان کرد: مرکز نیکوکاری دربقلعه در سال 1392 در مسجد امام حسین (ع) آغاز به کار کرد و خوشبختانه تلاش ها برای گره گشایی از مشکلات افراد نیازمند و اقدامات انجام شده مورد توجه خیران نیز قرار گرفته است.قیومی در مورد خدمات ارائه شده توسط این مرکز نیکوکاری گفت: مهم ترین خدمات ارائه شده به نیازمندان شامل توزیع بسته های غذایی است که به صورت دوره ای انجام می شود و تحویل حواله خرید نان، پرداخت هزینه های آب و برق و گاز افراد زیر پوشش که قادر به پرداخت آنها نشده اند و موجب قطعی شده است نیز از دیگر فعالیت های مرکز نیکوکاری به حساب می آید.وی بیان کرد: پرداخت کمک هزینه خرید جهیزیه و سیسمونی، ارائه ویزیت رایگان پزشک، کمک به دانش آموزان نیازمند با همراهی آموزش وپرورش، پرداخت دیون بدهکاران و ارائه تسهیلات ...

[ مشاهده متن کامل خبر در خبرگزاری فارس ]