کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

قال رسول الله ( ص ) :

( مـن أصبح و لايهتــم‌ّ بأمـور المســـلمين فليـس بمــسلم )  (اصول كافي، ج‌2، ص‌163)

   قال الصادق (ع‌):

   يحق‌ّ علي المسلمين الإجتهاد في التّواصل والتّعاون علي

   التّعاطف والمواساة لأهل الحاجة والتّعاطف بعضهم علي بعض.

   امام صادق (ع‌) فرمودند:

برمسلمانان لازم‌است كه در رفع نيازهاي نيازمندان با هم همكاري نمايند و با آنان با عطوفت و برادري رفتار كنند  و محبت و مهرباني و همكاري را برنامه زندگي خود قرار بدهند.               (اصول كافي ،ج‌2 ،ص‌175)

 
 
ملتهاي اسلامي چون يك امت واحده‌اند ، هيچ محدوده جغرافيايي براي آنان نمي‌توان قائل شد. مسلمانان مي‎بايست به هنگام گرفتاري و تنگدستي به كمك و ياري هم شتافته و موجبات آسايش يكديگر را فراهم نمايند. اين يك وظيفه ‌ديني و انساني است كه به نص صريح آیات قرآن کریم و روایات و احاديث پيامبر عاليقدر اسلام (ص‌)، تخطي از آن انسان را از جرگه مسلمانانی خارج مي‎سازد.

در عصر کنونی با توجه به اهداف شوم استکبار جهانی در جهت مقابله با دین و سکولاریزه کردن کشورهای اسلامی و تضعیف و نابودی ارزش اسلامی و دینی ملت­های مسلمان، بیش از پیش لزوم اتحاد کشورهای مسلمان و حمایت آنها از یکدیگر که همواره از محورهای اصلی بیانات امام راحل و مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) بوده است، احساس می­گردد .

کشور جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد یک جبهه­ی مستحکم در مقابل دسایس هدفمند کشورهای سلطه­جو سعی در اتحاد کشورهای اسلامی داشته است که این مهم در سند چشم انداز 20 ساله و سیاست­ها و برنامه­ های کلان لحاظ گردیده است .

کمیته ­ی امداد امام خمینی(ره) برای اولین بار با دستور امام راحل به یاری مسلمانان کشور لبنان شتافت، مردمی که بر اثر تجاوز و جنگ­های اسراییل دچار آسیب­ها و مشکلات فراوانی بودند . حضور این نهاد در کشور لبنان و تأسیس دفتر نمایندگی با نام مبارک امام راحل توانست ، بخشی از آلام این مردم را در راه مبارزه­ رژیم صهیونیستی اسراییل بکـاهد . از سوی دیگر حضور امداد در کشور لبنان مقدمه­یی شد تا فعالیتهای برون­ مرزی این نهاد شکل گرفته و بنابر ضرورت­ها توسعه یابد.

حضور و ارایه­ی خدمات کمیته­ی امداد در خارج از کشور مشابه فعالیت­ها و اقدامات داخل کشور نیست. مهمترین اهدافی که فعالیت­های برون مرزی نهاد متبوع تعقیب می­نماید، عبارت است از:

   ـ ارایه­ی الگوهای موفق حمایتی و توانمندسازی به دیگر کشورها برای سامان­دهی و رشد نیازمندان این کشورها .

ـ به فعالیّت رساندن ظرفیت­های محلی و بومی خیرین و تشکل­های عام المنفعه­ ی آن کشور و برای حمایت از نیازمندان .

ـ استفاده از ظرفیت­های سازمان­ها و مجامع بین­ المللی برای داخل کشور .

     ـ استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور برای بهره­مندی در داخل کشور .

دولت­مردان کشورهای زیادی همواره متقاضی حضور و فعالیت کمیته­ی امداد می­باشند که این نهاد در صورت درخواست و پس ازموافقت وزارت خارجه­ ی کشورمان و در راستای سیاست­های خارجی جمهوری اسلامی ایران به آنها پاسخ داده است .