کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

امورمجلس شوراي اسلامي‌

اهم اقدامات اداره­کل امورمجلس طی سال 1392

 1. حضور فعال و مستمر معاون محترم حقوقی و امورمجلس و مدیرکل محترم امورمجلس این نهاد در جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در راستای تعامل با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و دریافت دیدگاه­ها و نقطه نظرات آنان .
 2. فراهم ساختن زمینه­ ی حضور مقام محترم سرپرستی در مجلس و برگزاری جلسات و دیدار جمعی با نمایندگان مجلس و پاسخگویی به خواسته ­های مددجویی و غیرمددجویی نمایندگان .
 3. برگزاری جلسات مشترک با مجمع نمایندگان استان­های گلستان ، گیلان، کردستان، کرمانشاه ، تهران و ایلام در جهت بهبود تعاملات فیمابین .
 4. دعوت و نشست مشترک با رؤسا و اعضای محترم کمیسیون­های تخصصی بهداشت و درمان، اجتماعی و قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی به اتفاق مقام محترم سرپرستی و برخی معاونین محترم ایشان جهت ارائه­ ی گزارش عملکرد و پاسخگویی به سؤوالات و ابهامات نمایندگان .
 5. فراهم­ سازی زمینه­ ی دیدار تعدادی از نمایندگان مجلس با مقام محترم سرپرستی از جمله آقایان حسینی(قصرشیرین) ، امامی(گرگان) ، علیلو(شبستر) ، محسنی ثانی(سبزوار) ، مفتح(تویسرکان)، خانلری( ارامنه شمال ایران )، بگلریان (ارامنه جنوب ایران ) ، سلیمی( محلات ) و امامان جمعه­ ی محلات و نیم­ور و فرماندار محلات .
 6. برگزاری جلسه با اعضای هیأت رییسه­ی فراکسیون یاوران امداد با مقام محترم سرپرستی .
 7. زمینه­ ی دعوت و بازدید نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای امداد در جشن رمضان و برگزاری ضیافت افطار .
 8. فراهم سازی زمینه­ی دیدار کارآفرینان موفق کمیته امداد با دکتر لاریجانی در مجلس شورای اسلامی در ایام میلاد امام حسن مجتبی (ع) .
 9. برگزاری همایش ملی تجلیل از سالمندان با حضور دکتر عزیزی رییس کمیسیون اجتماعی در سالن غدیر .
 10. برگزاری مراسم تجیل از زنان کارآفرین با حضور دکتر عزیز رییس کمیسیون اجتماعی در امداد .
 11. فراهم نمودن زمینه­ ی حضور دانش­ آموزان تحت­ پوشش امداد در تالار آفتاب خانه­ی ملت به مناسبت جشن عاطفه­ ها و مشارکت و تخصیص بخشی از حقوق 200 تن از نمایندگان محترم مجلس جهت کمک مالی به نیازمندان .
 12. برگزاری همایش رؤسای ادارات حقوقی، املاک و امور نمایندگان امداد استان­های کشور و دعوت از شخصیت­هایی چون : حضرت آیت ا… جنتی دبیر محترم شورای نگهبان و معاون اول محترم دادستان کل کشور، رییس محترم شوراهای حل اختلاف کشور ، رییس محترم کانون سردفتران و دفتریاران، رییس محترم کانون وکلای مرکز ، معاون محترمه ­ی حقوقی رییس­ جمهور در همایش فوق .
 13. تهیه و تدوین گزارش سیر تصویب اعتبارات امداد در قانون بودجه­ ی سال 1391 و ارسال به مدیران ارشد کمیته­ی امداد جهت آگاهی و اطلاع­رسانی .
 14. جمع­بندی گزارش عملکرد ادارات کل امداد استان­ها در ارتباط با نمایندگان مجلس در ایام ا… دهه­ ی فجر و عید نوروز و انعکاس آن به مقام محترم سرپرستی .
 15. تهیه و تنظیم گزارش عملکرد سالیانه­ی اداره کل امورمجلس .
 16. تهیه و تدوین و انتشار 17 شماره گزارش هفتگی مجلس شورای اسلامی در جهت اطلاع ­رسانی و ارتقای سطح معلومات مدیران این نهاد از کارکرد مجلس و مصوبات تعیین شده .
 17. دریافت ، بررسی و ارجاع 3200 فقره مکاتبه از سوی نمایندگان محترم مجلس با دفترمرکزی و پاسخگویی به بیش از 1912 فقره از مکاتبات مزبور به نمایندگات مکاتبه کننده .
 18. دریافت ، بررسی و اقدام بر روی بیش از 46 هزار فقره مکاتبات مستقیم نمایندگان مجلس توسط ادارات کل امداد استان­ها .
 19. تلاش در جهت افزایش اعتبارات دولتی این نهاد در جریان بررسی و تصویب لایحه­ی بودجه­ی سال 1393 کل کشور .
 20. رسیدگی به تعداد 8 طرح و لایحه مربوط به کمیته­ ی امداد امام خمینی(ره)

 

در کمیسیون­های تخصصی مجلس  شورای اسلامی با عنوان:

 1. طرح اصلاح قانون واگذاری واحدهای غیربهداشتی و درمانی بهکده رضوی به کمیته­ی امداد امام خمینی(ره) و انتزاع آن از سازمان مبارزه با جذام ( تصویب در کمیسیون تخصصی ) .
 2. طرح انتزاع خدمات بیمه­ ی درمانی مددجویان روستایی و عشایری و شهرهای با جمعیت کمتر از بیست هزار نفر از سازمان سلامت ایران و الحاق آن به کمیته امداد امام خمینی(ره) .
 3. طرح الحاق یک بند به ماده­ ی  ( 2 ) قانون تشکیل شورای عالی اشتغال (عضویت سرپرست محترم امداد در شورای عالی اشتغال تصویب در کمیسیون تخصصی )
 4. لایحه­ی تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ( ارائه­ ی پیشنهاداتی از سوی امداد در ذیل طرح – تصویب در کمیسیون تخصصی ) .
 5. طرح حمایت از احداث و تجهیز و نوسازی و مدیریت مساجد کشور و پیگیری امور نمازخانه های کشور ( ارائه­ی پیشنهاداتی از سوی امداد در ذیل طرح – در انتظار طرح درکمیسیون تخصصی) .
 6. طرح الحاق یک تبصره به ماده­ ی 505 قانون آیین دادرسی مدنی (معافیت مددجویان کمیته­ی امداد امام (ره) از پرداخت هزینه­ی دادرسی – تصویب در کمیسیون تخصصی ) .
 7. طرح الحاق یک بند به ماده­ ی 524 قانون آیین دادرسی مدنی ( منع توقیف مستمری مددجویان تحت­عنوان طرح اصلاح تبصره­ی 2 ماده­ی 96 قانون اجرای احکام مدنی – در کمیسیون تخصصی به تصویب رسید ) .
 8. طرح استفساریه قانون استفاده بعضی از دستگاه­ها از نماینده­ ی حقوقی در مراجع قضایی و معافیت بنیادشهید و کمیته­ی امداد امام خمینی(ره) از پرداخت هزینه­ ی دادرسی – جمع­ آوری امضاء و در انتظار اعلام وصول ) .