کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

مهمترین کشورهای طرف تعامل با کمیته امداد امام خمینی(ره):

1.       وزارت کشاورزی ونزوئلا

2.       دولت سنگال

3.       دولت میانمار

4.       وزارت بهبود و امور غیرمترقبه ایالت سند پاکستان

5.       وزارت توسعه اجتماعی سودان

6.       وزارت کار و امور اجتماعی اندونزی

7.       دولت سریلانکا وزارت صنعت و تجارت

8.       دولت موریتانی

 
 
 

 

 
 

وزیر دادگستری کشور سوازیلند در بازدید از کمیته امداد امام(ره)خواستار شد:ارتقاء سطح همکاری میان دو کشور ایران و سوازیلند

 

 

وزیر دادگستری کشور سوازیلند بر توسعه و تقویت ارتباط بین دو کشور ایران و سوازیلند و همچنین کمیته امداد امام خمینی(ره) با سازمان مبارزه با بلایای طبیعی سوازیلند تاکید کرد.

 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره)، مواگوا گامدز، وزیر دادگستری کشور سوازیلند و هیئت همراه در دیدار با مدیر کل توسعه ارتباطات با ایرانیان و مجامع بین المللی کمیته امداد امام خمینی(ره) که به منظور بازدید از فعالیتها و بهره مندی از تجربیات این نهاد صورت گرفت،با اشاره به فعالیتهای مشابه سازمان غیردولتی مبارزه با بلایای طبیعی در این کشور با کمیته امدادامام خمینی(ره) در امداد رسانی به نیازمندان،گفت: هدف ما بهره مندی از تجربیات این نهاد و ارتقاء سطح همکاری و بهره مندی از ظرفیتهای دو کشور است.
 
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به مهمان نوازی مردم ایران و سرعت تحول و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران،اظهار کرد:اکنون با حضور در این کشور نسبت به تصور گذشته ام دیدگاه متفاوتی دارم و نسبت به توسعه بیشتر این کشور امیدوار هستم.
 
سید حامد عظیمی در دیدار با مواگوا گامدز، وزیر دادگستری و وینی ماگاگولا، وزیر اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات کشور سوازیلند و هیئت همراه با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) اولین سازمان غیر دولتی است که بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط امام خمینی(ره) تاسیس شد،گفت:این نهاد زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری اداره می شود و خدمات مختلفی را از جمله:امور معیشتی و اولیه نیازمندان،خدمات مسکن،بهداشتی و درمانی،کمک تحصیلی به نوجوانان و جوانان،تامین جهیزیه و تسهیل ازدواج جوانان،ایجاد اشتغال و تامین درآمد برای نیازمندان،مساعدت حقوقی و قضایی به جامعه هدف ارائه می کند.
 
وی با اشاره به بهره مندی حدود 4 میلیون نفر از نیازمندان از خدمات مستمر این نهاد،افزود:بانک اطلاعاتی جامعی از این افراد در این نهاد تهیه شده است.
 
تعامل کمیته امداد امام(ره) با 40 کشور
 
وی با بیان اینکه این نهاد دارای 8 دفتر نمایندگی مشخص در دیگر کشورها است،ادامه داد:کمیته امداد امام خمینی(ره) با حدود 40 کشور نیز ارتباط کاری دارد که هدف از همکاری بین المللی این نهاد،انتقال تجربیات بین سازمانی است.
 
فعالیتهای کمیته امداد امام(ره) ریشه دینی و قرآنی دارد
 
مدیر کل توسعه ارتباطات با ایرانیان و مجامع بین المللی کمیته امداد امام خمینی(ره)کمکهای مردمی در قالب طرحهای مختلف از جمله:زکات،صدقات ،کمک به ایتام و...را به عنوان منبع اصلی منابع این نهاد عنوان کرد و افزود:فعالیتهای این نهاد ریشه دینی و قرآنی دارد و مردم نیز بر اساس آموزه های اسلامی کمکهای خود را به نیازمندان اهداء می کنند.
 
عظیمی با تاکید بر گسترش حضور و مشارکت مردم در صحنه های مختلف و آشنایی هرچه بیشتر نسل جدید با فرهنگ احسان و نوع دوستی،اظهار کرد:کمیته امداد امام خمینی(ره) مورد احترام و اعتماد مردم و تمامی سازمانهای دولتی و غیر دولتی قرار دارد و اعتماد مردم نیز به عنوان سرمایه اصلی این نهاد محسوب می شود.
 
وی خوداشتغالی و توانمندسازی مددجویان را از مهمترین اقدامات این نهاد معرفی کرد و گفت:زنان سرپرست خانوار و جوانان مستعد کار با تلاشهای این نهاد دارای شغل و کسب درآمد می شوند و به مرحله خودکفایی می رسند.
 
وی با بیان اینکه این نهاد در تلاش است تا فرزندان خانواده های تحت حمایت بتوانند با حمایتهای مادی و معنوی این نهاد به ادامه تحصیل بپردازند تا آینده ای درخشان داشته باشند،ادامه داد:اکنون بسیاری از این افراد در سطوح مدیریت و علمی مشغول به فعالیت هستند و خودشان را مدیون حمایتهای این نهاد می دانند.
 
اعلام آمادگی این نهاد برای انتقال تجربیات به کشور سوازیلند
 
مدیر کل توسعه ارتباطات با ایرانیان و مجامع بین المللی کمیته امداد امام خمینی(ره) از اعلام آمادگی این نهاد برای انتقال تجربیات به کشور سوازیلند و همکاریهای دو جانبه خبر داد و افزود:امید است حضور شما آغاز شکل گیری روابط بین سازمانی باشد.
 
عظیمی مبنای کاری کمیته امداد امام خمینی(ره) را شان انسانی نیازمندان دانست و تصریح کرد:بر اساس تکالیف انسانی باید به نیازمندان سایر ادیان کمک کرد؛ کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در همکاریهای عرصه بین المللی با سایر ادیان همکاری دارد.
 
مسئولان کشور سوازیلند:
 
ما سفیران خوبی برای کشور ایران خواهیم بود
 
وینی ماگاگولا، وزیر اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات کشور سوازیلند نیز در این دیدار با بیان اینکه با حضور در جمهوری اسلامی ایران،دیدگاه تازه ای نسبت به این کشور پیدا کردم،گفت:ما سفیران خوبی برای کشور ایران خواهیم بود.