کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

«شناسایی و مدیریت تعاملات با ایرانیان»

تعامل با ایرانیان مقیم خارج از کشور

ایرانیان مقیم خارج از کشور به عنوان منابع و سرمایه های انسانی ارزشمند تأثیر گذار و غیرقابل انکار مورد توجه خاص نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دارند.

با عنایت به تأثیر گذاری و توانمندی های اقتصادی ، اجتماعی ، علمی و فرهنگی در کشورهای مقصد و علاقمندی بسیاری از ایشان به مشارکت در امور خیریه بویژه فعالیت ها و خدمات حمایتی امدادی کمیته امداد امام خمینی (ره) ، این امر مورد توجه شورای محترم مرکزی این نهاد نیز واقع ، به نحوی که در ساختار جدید این نهاد مقدس با تصویب و تشکیل «اداره کل توسعه ارتباطات با ایرانیان و مجامع بین المللی»و«مدیریت تعامل با ایرانیان »ارتباط و تعامل کمیته امداد امام خمینی (ره) با ایرانیان خارج از کشور با اهتمام بیش از پیش وارد مراحل اجرایی و تشکیلاتی گردید.

آنچه که در پی می آید اشاره ای است به مستندات اساسنامه ، سند چشم انداز بیست ساله و مأموریت ها و کار ویژه های ابلاغی از جانب سرپرست محترم ، سیاست های اجرایی و گزارشی از اقدامات اجرایی مدیریت تعامل با ایرانیان طی سال های 1387الی 1391

بدیهی است که بسیاری از این فعالیت ها و اقدامات اجرایی طی سال های بعد نیز می بایستی هدف هماهنگی ، پیگیری و اقدام قرار گیرند.

رویکردهای راهبردی کمیته امداد امام خمینی(ره) در نهادسازی و مدیریت تعامل با نهادهای ایرانی عبارتند از:

 • حفظ کرامت و عزت خانواده های تحت حمایت مشترک کمیته امداد امام خمینی(ره) و خیرین و نهادهای ایرانی خارج از کشور
 • توجه به خواسته های معقول و منطقی و منافع و اهداف نهادهای ایرانی طرف تعامل و تلاش تا حد امکانات و در چارچوب ضوابط و مقررات کمیته امداد امام(ره) برای برآورده کردن آن.
 • تلاش در جهت تبادل تجارب، دستاوردها و الگوهای موجود در زمینه خدمات امداد امام (ره) و نهادهای طرف تعامل . 
 • شبکه سازی از نهادها و انجمن های ایرانی طرف تعامل با توجه به مقتضیات منطقه ای به طور مثال در اروپای غربی و مرکزی
 • تلاش در جهت نهادسازی از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی و ارائه دستاوردها و تجارب و الگوهای خدماتی امداد به شخصیت های حقیقی و حقوقی خیر ایرانی
 • هماهنگی با وزارت امور خارجه و امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری به منظور پرهیز از اقدامات موازی و تکراری و تلاش در جهت تأمین منافع و امنیت ملی نظام.

  

سیاست های اجرایی:

 • زمینه سازی جذب کمک های مادی و معنوی ایرانیان خارج از کشور و مشارکت آنها در فعالیت های امدادی ؛
 • معرفی عملکرد و الگوی خدمات حمایتی و امدادی کمیته امداد امام خمینی (ره) و ایجاد بستر لازم در زمینه همکاری های مشترک و مورد علاقه از طریق رسانه های جمعی در انواع مختلف آن و بهره برداری از دانش و تجربیات ایشان در این خصوص؛
 • ترغیب ایرانیان خارج از کشور به سرمایه گذاری در طرح ها و پروژه های امدادی و محرومیت زدایی در استان ها و شهرهای محل تولد ایشان ؛
 • ارزیابی مستمر از روند همکاری ها و تعاملات کمیته امداد امام خمینی (ره) و ایرانیان خارج از کشور ، شناسایی فرصت ها و تهدیدها و تلاش در جهت تقویت نقاط قوت و کاستن از نقاط ضعف؛
 • تشویق ایرانیان خارج از کشور به ایجاد هسته های خیریه و تشکل های مردم نهاد حمایتی در میان خود و اعطای حمایت های آموزشی هدایت های فکری و ارائه الگوهای موجود به ایشان؛
 • برگزاری کارگاههای آموزشی و اطلاع رسانی ، نشست های تخصصی منطقه ای و کشوری و نمایشگاههای فرهنگی و تبلیغاتی با اهداف بشردوستانه و امدادی در داخل و خارج از کشور؛
 • هماهنگی ، تعامل و ارتباط با نهادهای  دست اندر کار و مرتبط با امور ایرانیان خارج از کشور به ویژه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، وزارت امورخارجه ،سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، وزارت علوم و آموزش عالی ، مجمع جهانی اهل بیت (ع)؛
 • شناسایی پراکندگی جغرافیایی و ویژگیهای اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جوامع ایرانی مقیم خارج از کشور؛
 • هماهنگی ، ارتباط و تعامل با مراکز دانشگاهی و علمی تخصصی و مرکز آموزش و پژوهش امداد به منظور تعیین موضوعات پژوهشی و برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت ضمن خدمت جهت کارکنان در خصوص برقراری ارتباطات روزآمد ، مؤثر و پایدار با ایرانیان خارج از کشور؛
 • پیگیری ، هماهنگی و تعامل با رسانه های جمعی به ویژه شبکه های بین المللی صدا و سیما به منظور انجام اقدامات و فعالیتهای تبلیغی و اطلاع رسانی در راستای آگاه رسانی و تعامل با ایرانیان خارج از کشور.

 

اقدامات اجرایی:

تشکیل کارگروه مشورتی توسعه ارتباطات و تعاملات کمیته امداد امام خمینی(ره) با ایرانیان خارج ازکشور

با حضور و دعوت از اساتید دانشگاهی و حوزوی، صاحب نظران و کارشناسان مرتبط با این بخش در وزارت امورخارجه ، سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی ، مجمع جهانی اهل بیت (ع) ، صداوسیما ، کتابخانه ، موزه و مرکزاسناد مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادها و دستگاههای ذیربط. شایان ذکر است طی سالهای 1389 الی 1391 بیش از بیست جلسه کاری و مشورتی این کارگروه برگزار و پیشنهادها و راهکارهای اجرایی مفیدی در خصوص محورهای طرح شده در این کارگروه تهیه و ارائه گردیده است.

 

تعامل ، ارتباط ، اقدام  و فعالیت مشترک با شورای عالی امور ایرانیان درموارد ذیل:

شایان ذکر است با هماهنگی ، همیاری و اقدام مشترک حوزه های معاونت اشتغال و خودکفایی ، توسعه مشارکتهای مردمی و حمایت وسلامت خانواده ، غرفه این نهاد از میان غرفه های بیش از یکصد دستگاه نهاد و سازمان شرکت کننده بعنوان یکی از ده غرفه برتر انتخاب و با اهداء جوایزی در مراسم اختتامیه نمایشگاه مورد قدردانی قرار گرفت.

 • دعوت از چهل نفر از ایرانیان خیر و حامی طرح اکرام ایتام مقیم در خارج ازکشور به منظور شرکت در همایش بزرگ ایرانیان مقیم خارج از کشور برگزار شده در مرداد ماه سال 1389.
 • تشکیل « نشست تخصصی مشارکت و نیکوکاری بین المللی» در جریان همایش یاد شده با حضور ایرانیان خیر، سرپرستی محترم و اعضاء شورای معاونین کمیته امداد امام خمینی (ره) و برگزاری ضیافت شام از جانب سرپرست محترم امداد با حضور جمعی از هموطنان نیکوکار و علاقمند به امور خیریه.
 • راه اندازی و تجهیز غرفه  کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور مشارکت در« نمایشگاه توانمندهای اجتماعی،علمی،اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی» که در حاشیه همایش یاد شده برگزار گردید.
 • عضویت رسمی کمیته امداد امام خمینی(ره) در کارگروه فرهنگ و رسانه شورای عالی ایرانیان خارج از کشور؛
 • حضور کارشناس نماینده کمیته امداد امام خمینی(ره) به طور مرتب و هفتگی درمرکزشبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج ازکشور به منظور دریافت گزارش و رسیدگی به خواسته ها و نیازهای حمایتی و امدادی ایرانیان خارج ازکشور، شایان ذکر است تا کنون با اعطاء کمک های بلاعوض ، پرداخت وام قرض الحسنه و ارائه مشورتهای حقوقی و مددکاری ، حمایت های لازم در این زمینه انجام گردیده است.
 • پیگیری اختصاص اعتبار ویژه از جانب شورای عالی امور ایرانیان جهت حمایت از ایرانیان نیازمند بویژه خانواده های آن دسته از هموطنانی که به دلایل مختلف درخارج از کشور محبوس گردیده اند.
 • پیگیری و هماهنگی در خصوص فراهم آوردن تمهیدات و مقدمات اقدام مشترک کمیته امداد امام خمینی(ره) و شورای عالی امور ایرانیان در زمینه « همایش تجلیل از ایرانیان نیکوکار مقیم خارج از کشور»
 • پیگیری به منظور ایجاد فضای ویژه و اختصاصی کمیته امداد امام خمینی(ره) در سایت اینترنتی شورای عالی امور ایرانیان.
 • پیگیری و اقدام به منظور اختصاص یک روز از اوقات حضور شبکه های صداوسیما در شورای عالی امور ایرانیان به کمیته امداد امام خمینی(ره) جهت پخش برنامه های تبلیغی و اطلاع رسانی و مصاحبه با مسئولین این نهاد.

اقدام ، هدایت و پیگیری امور مربوط به تبلیغات و اطلاع رسانی برون مرزی به ایرانیان خارج از کشور پس از هم اندیشی و هماهنگی با اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی به شرح ذیل:

 • برنامه ریزی ، هماهنگی پیگیری و اقدام جهت تهیه و پخش فیلم مستند تخصصی با عنوان «مرحمت» از شبکه جهانی سحر از فعالیت ها و خدمات حمایتی امداد امام (ره) در کشورهای جمهوری آذربایجان ، لبنان و تاجیکستان.
 • تهیه و پخش برنامه سایبان امید در هفته اطعام و اکرام ماه مبارک رمضان 1432 ه.ق (1389) ه.ش از شبکه جهانی جام جم سیمای جمهوری اسلامی با محوریت «طرح اکرام» و موضوع انعکاس نحوه حضور و مصاحبه با ایرانیان خیر و دارای تعامل با امداد امام (ره) در "همایش بزرگ ایرانیان خارج ازکشور"،" نشست تخصصی حمایت و نیکوکاری بین المللی"و "ضیافت شام سرپرست محترم امداد امام (ره)".
 • رایزنی ، بررسی کارشناسی و برآورد امکانات و بودجه مورد نیاز برای تهیه برنامه مستند تلویزیونی و 13 قسمتی "خانه امید"از فعالیت ها و خدمات امداد در حوزه های مختلف تخصصی جهت پخش از شبکه های بین المللی سیمای جمهوری اسلامی در سال 1390.
 • برنامه ریزی و بررسی کارشناسی به منظور استفاده ازفضای مجازی، اطلاع رسانی بستروب با هدف روزآوری در تبادل اطلاعات و اخبار در راستای ارتباط و تعامل مفید و کارآمد با مخاطبین جامعه هدف.
 • بررسی های کارشناسی و برنامه ریزی در جهت انجام فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی با موضوع اصلی " حمایتگری،یکی از اصلی ترین مؤلفه های روح و هویت تمدن ملی و اسلامی ایران".

 

اقدام و پیگیری در خصوص برقراری ارتباط با ایرانیان خیر ، تشکل های خیریه ایرانیان خارج از کشور و مراکز اسلامی در آلمان (هامبورگ و دوسلدورف) ، لندن ، وین ، سیدنی، کانادا(ونکوور)، ایالات متحده آمریکا(لوس آنجلس) و نروژ به شرح ذیل:

 

 • امضاء یادداشت تفاهم همکاری بانماینده مرکز اسلامی امام علی (ع) در وین، ارسال صندوقهای صدقات، شناسنامه های ایتام طرح اکرام و بروشورهای تبلیغاتی به منظور آشنایی ایرانیان مقیم اتریش با فعالیت ها و خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) و مشترک یابی از میان ایشان.
 • تعامل مؤثر وفعال با ایرانیان حامی طرح اکرام درانگلستان که داوطلب توسعه این طرح در بین سایرهموطنان و شیعیان علاقمند مقیم آن کشور هستند و ارسال 110 عدد شناسنامه ایتام به منظور حامی یابی از جامعه هدف یادشده؛
 • تعامل و ارتباط با رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلو-نروژ بعنوان رابط طرح اکرام بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و ایرانیان مقیم آن کشور؛
 • تعامل و ارتباط با مسجد امام حسین (ع) در سیدنی- استرالیا بعنوان حلقه ارتباطی کمیته امداد امام خمینی(ره) و ایرانیان مشترک طرح اکرام در آن کشور؛
 • برگزاری اردوی سیاحتی،زیارتی و فرهنگی جهت جمعی از ایرانیان مقیم لوس آنجلس کشورآمریکا (اعضاء هیأت امنای مسجدالنبی (ص) در آن شهر) با هماهنگی و همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دو مرحله
 • تعامل با انجمن خیریه ایرانیان مقیم آلمان – دوسلدورف

این انجمن خیریه به همت و ابتکار گروهی از ایرانیان و خیر اندیشان تبعه سایر کشورها از جمله خود اتباع آلمان در شهر دوسلدوف آلمان شکل گرفته است. آغاز تعاملات و ارتباطات این انجمن از طرح اکرام ایتام آغاز شده و به مرور زمان در مسیر توسعه این تعاملات خداپسندانه، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و ایتام نیز مورد توجه هیأت امنای این انجمن بوده به نحوی که با اهدای زمین از جانب کمیته امداد امام (ره) و اختصاص اعتبارات از جانب آن انجمن، کارگاه آموزشی خیاطی در شیب آب استان سیستان و بلوچستان تأسیس و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 •  ارتباط و تعامل با مرکز اسلامی– و نکوورکانادا:

 ابتدای تعامل با این مرکز، به سال 1390 بازمی گردد برمبنای یادداشت تفاهم و اعلامه مأموریت مبادله شده در این سال، مسئولیت توسعه ارتباطات و تعاملات کمیته امداد امام خمینی(ره) با ایرانیان و خیرین مقیم کشور کانادا به این مرکز واگذار شده و بر مبنای موافقت مقام محترم سرپرستی، مقرر گردیده یک گروه پنج نفره از خیرین و ایرانیان نیکوکار دارای ارتباط با آن مرکز به منظور حضور در کارگاه آموزشی – توجیهی به مدت یک هفته و به میزبانی کمیته امداد امام خمینی(ره) در جمهوری اسلامی ایران در نیمه دوم سال 1391 حضور یابند.

 • بررسی کارشناسی ، پیگیری ، اقدام و برنامه ریزی جهت برگزاری  "نشست تخصصی منطقه ای بهره برداری از ظرفیتهای ایرانیان مقیم کشورهای حوزه خلیج فارس" با حضور"مدیران کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان های فارس،کرمان،هرمزگان،یزد و چهارمحال بختیاری" 
 • رسیدگی ، اقدام و پیگیری در جهت اجابت درخواست مساعدت هموطنان مقیم خارج از کشور که به دلایل مختلف در زندان های دیگر کشورها محبوس گردیده و تقاضای برخورداری خانواده خود از حمایت های خدماتی و امدادی این نهاد را دارند؛ با هماهنگی و اقدام مشترک با سفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ، اداره کل امور ایرانیان وزارت امورخارجه ، ادارات کل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان های مختلف و اداره کل پذیرش،تحقیقات و خدمات مددکاری.
 • پیگیری و اقدام در خصوص افتتاح حساب خاص کمیته امداد امام خمینی(ره) جهت واریز وجوه اهدایی و مشارکت هموطنان مقیم خارج از کشور در فعالیت ها و خدمات حمایتی امداد امام(ره) بویژه طرح اکرام یتیم.  

 

 


 

سر فصل کلی عملکرد و اقدامات سال 1392

مقدمه :    

     نام گذاری سال 1392 تحت عنوان "حماسه سیاسی حماسه اقتصادی" از سوی مقام معظم رهبریمد ظله العالی فرصت هائی را بوجود آورد تا بتوان در راستای برقراری ارتباط با هموطنان مقیم خارج از کشور و افزایش حس نوعدوستی و اعتماد مضاعف و در ادامه با تعامل بیشتر و متعاقب آن جذب مشارکتهای هموطنان، گامی مثبت در رفع نیاز خانواده های محروم برداشت.  

     علی ای حال فعالیت ها و عملکرد یکساله حوزه مدیریت تعامل با ایرانیان خارج از کشور که با همکاری آقایان شهبازی، تهرانی و سلیمی در بخش های 1- طرح ها و برنامه ها 2- تعامل با هموطنان خارج از کشور 3- تعاملات برون مرزی 4- تعاملات برون سازمانی 5- تعاملات درون سازمانی صورت پذیرفته است، احصاء، جمع بندی و بشرح ذیل تقدیم می گردد.

 

 

بخش اول : طرح ها و برنامه ها

 1. تهیه طرح توجیهی ایجاد دفتر نمایندگی کمیته امداد امام خمینی ره در حیدر آباد هندوستان جهت ارسال به دفتر مقام معظم رهبری
 2. تهیه پیش نویس راهبرد ارتباط با ایرانیان خارج از کشور جهت اجرائی نمودن نحوه تعاملات با هموطنان
 3. تهیه اساسنامه بنیاد بین المللی رومی و ارسال به مقام محترم سرپرستی و دریافت دستور لازم
 4. تهیه تفاهم نامه اولیه با شرکت هدف سازان زندگی مستقر در شیراز جهت اجرائی نمودن طرح مهرگان به منظور جذب ایرانیان مقیم اروپا و مشارکت های آنان
 5. تهیه فرایند پیشنهادی تشکیل ستاد تعامل با ایرانیان و خیرین خارج از کشور در مراکز امداد استان ها با توجه به دستورالعمل شورای عالی و ارسال آن به مقام محترم سرپرستی
 6. تهیه پیشنهادات اجرائی سال 93 و ارائه به ستاد همگانی شدن جذب مشارکتهای مردمی
 7.  تهیه دستورالعمل مسافرت های خارجی کوتاه مدت در کارگروه شورای تعاملات برون مرزی

 

بخش دوم : تعامل با هموطنان خارج از کشور

1- ارتباط با حامیان غیر ایرانی طرح اکرام در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و جذب تعهدات آنان

2- ارتباط و تعامل با خیریه مرحوم شهسواری شیراز به منظور برگزاری همایش مشارکتی ایرانیان در دبی

3- تعامل با فعالان ایرانی مقیم آلمان جهت بهره مندی از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور و متعاقب آن تاسیس بنیاد بین المللی رومی.

4- ایجاد هماهنگی جهت دیدار نماینده محترم ولی فیقه در شبه قاره هند با جناب حاج آقای انواری درخصوص مسائل مربوط به ایرانیان و شیعیان مقیم هندوستان

5- هماهنگی جهت همکاری با مرکز اسلامی امام علی علیه السلام وین و بررسی وضعیت جذب حامیان و مشارکتهای مردمی ایرانیان

6- تشکیل جلسه و مذاکره با مهندس کارخیران ایرانی مقیم آلمان در راستای توسعه ارتباط با ایرانیان خارج از کشور و به منظور تاسیس موسسه خیریه ائی در آلمان و استفاده از ظرفیت های ایرانیان با ارائه گزارش مکتوب به مقام محترم سرپرستی جهت اخذ مجوز و دریافت رهنمودهای لازم

7- دیدار و رایزنی با خیرین و ایرانیان مقیم امارات با هدف جذب همکاری و مشارکت های مادی و معنوی آنان در طرح های حمایتی و مشارکتی

 

بخش سوم : تعاملات برون مرزی

1- حضور اعضاء بنیاد های بین المللی خیریه و میزبانی از آنان، نشست هائی نیز با معاونین محترم ستاد مرکز داشته و از خدمات و فعالیت های امداد

2- ارتباط و مکاتبه با سازمان خیریه اسلامی آلمان جهت ایجاد تعامل و همکاری های دو جانبه و همسو با امداد، پیرو مکاتبه آن سازمان و ارائه گزارش عملکرد

3- شرکت کارشناسان مدیریت در همایش طلاب خارجی فارغ التحصیل جامعه المصطفی صلوات الله علیه از 52 کشور جهان و رایزنی لازم با برخی از آنان در راستای برقراری ارتباط و تعامل با هموطنان

4- سفر هیات پنج نفره اعزامی به امارات متحده عربی در هفته اول اسفند ماه متشکل از مدیرکل امداد امام (ره) استان فارس، مدیر شهرستان گراش، مدیر سابق مدارس ایرانی امارات، یکی از رابطین استان و مدیر تعامل با ایرانیان حوزه بین الملل با هدف دیدار و گفتگو با خیرین و نیکوکاران

 

بخش چهارم : تعاملات برون سازمانی

1- پیگیری امور خانواده ایرانیان زندانی درکشورهای مختلف از وزارت امور خارجه و شورای عالی امور ایرانیان جهت خدمت رسانی و حمایت از آنان

2- پیگیری امور حمایتی خانواده ایرانیان مقیم سوریه از مراجع ذیربط که با توجه به مسائل رخ داده در آن کشور به ایران بازگشته اند.

3- دریافت استعلام از وزارت امور خارجه و سایر مراکز امور بین المللی درخصوص ایرانیان خارج از کشور پیرامون زندانی بودن، دارا بودن همسر، فرزند و غیره به منظور حمایت از آنان و معافیت فرزندان

4- عضویت کارشناس مدیریت تعامل با ایرانیان در کارگروه شورای عالی ایرانیان خارج از کشور نهاد ریاست جمهوری وحضور هفتگی درمحل سایت شورا جهت پاسخگوئی و رسیدگی به درخواستها و مراجعات مربوطه

5- دعوت از افراد مرتبط با حوزه مدیریت تعامل با ایرانیان خارج از کشور جهت شرکت در ضیافت افطار سفرای کشورهای اسلامی در محل برگزاری جشن رمضان

6- دیدار آقای رفیعی معاون محترم اداره کل امور ایرانیان وزارت امور خارجه با جناب آقای محمدی فرد و گفتگو پیرامون نحوه رسیدگی به امور ایرانیان مقیم خارج از کشور بویژه ایرانیان بازگشت نموده از سوریه و نیز احصاء راهکارهای ارتباطی و تعاملی در این رابطه

7- دریافت اطلاعات خدمات دهی امداد در 30 سال گذشته به اتباع خارجی مقیم ایران از حوزه های حمایت و فناوری و تجمیع و ارائه آن به وزارت کشور حسب درخواست

8- پایش مکاتبات دریافتی از مراکز مختلف مرتبط با حوزه بین الملل و حامیان ایرانی خارج از کشور درخصوص اشخاص نیازمند و معرفی آنان به مددکاری جهت مساعدت و حمایت لازم از آنان

9- تهیه مکاتبات متعدد درخصوص استعلام از وضعیت زندانیان ایرانی محبوس در کشورهای مختلف و پاسخگوئی به درخواست های مربوطه امداد استان ها، حوزه حمایت خانواده مرکز و اداره کل امور ایرانیان وزارت امور خارجه و شورای عالی امور ایرانیان ریاست جمهوری

 

بخش پنجم : تعاملات درون سازمانی          

1- پیگیری و دریافت اطلاعات حامیان ایرانی خارج از کشور از حوزه حمایت و انتقال و ثبت آن در بانک اطلاعات ایرانیان حوزه معاونت بین الملل

2- عضویت در ستاد همگانی شدن جذب مشارکتهای مردمی و شرکت فعال در جلسات و بررسی فرایند جذب و نگهداشت حامیان ایرانی مقیم خارج از کشور با حضور نمایندگان حوزه های حمایت و مشارکت

3- عضویت و شرکت در جلسات شورای تخصصی تعاملات برون مرزی و پیگیری امور مربوطه کارگروه ایرانیان و مشارکتهای بین المللی شورای مربوطه

4- عضویت در ستاد اجرائی و کارگروه اطلاع رسانی جشن رمضان 92 و شرکت در هشت جلسه برگزار شده و همکاری فعال با ستاد 

5- ایجاد غرفه "کمیته امداد امام خمینی (ره) در عرصه بین الملل" برای اولین بار در محل برگزاری جشن رمضان و ارائه اطلاعات پیرامون نحوه فعالیت و خدمات رسانی امداد به نیازمندان در کشورهای اسلامی

6– شرکت در جلسات عمومی حوزه معاونت هماهنگی امور بین الملل به صورت ماهیانه و نیز جلسات تخصصی اداره کل توسعه ارتباطات با ایرانیان و مجامع بین المللی بصورت دو هفته یکبار و نیز تعامل با همکاران حوزه معاونت جهت پیشبرد اهداف و برنامه ها

7- تشکیل جلسه با مدیرکل محترم حمایت های اجتماعی درخصوص نحوه ارتباط، جذب، گسترش و نگهداشت حامیان ایرانی طرح اکرام مقیم خارج از کشور و چگونگی استفاده از بانک اطلاعات بین الملل

8- تکمیل بانک اطلاعات بین الملل، بخش مربوط به مدیریت تعامل با ایرانیان شامل خیرین ایرانی مقیم خارج، حامیان ایرانی و همچنین ایرانیان زندانی خارج کشور که خانواده آنان تحت پوشش امداد می باشند.

9- تعامل و مکاتبه با مدیران کل و معاونین محترم توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی ره استان های هرمزگان و بوشهر پیرامون شناسائی خیرین ایرانی مقیم کشورهای حاشیه خلیج فارس و استفاده و بهره مندی از ظرفیت های بالقوه آنان

10- تعامل با حوزه اکرام و مشارکتهای مردمی تحویل آزمایشی بانک اطلاعات حامیان خارج از کشور جهت بررسی و ارائه پیشنهاد درخصوص اصلاحات مورد نیاز بانک و نیز بررسی امکان در اختیار نهادن بخش ورود به اطلاعات اختصاصی هر استان به منظور بروز رسانی اطلاعات توسط استان مربوطه

11- ارسال بخشنامه استفاده از نرم افزار بانک اطلاعات ایرانیان، خیرین و حامیان ایرانی خارج از کشور به استان ها جهت ورود، ثبت و تکمیل مشخصات خیرین توسط حوزه توسعه مشارکت های مردمی و حامیان توسط حوزه حمایت خانواده (اکرام) به صورت مجزا   

12- هماهنگی دیدار معاونت محترم هماهنگی امور بین الملل با مقام محترم سرپرستی و گفتگو درخصوص بنیادهای خیریه و اخذ رهنمودهای ایشان پیرامون اجرای برنامه در جهت تحقق اهداف برون مرزی

13- حضور حوزه مدیریت در همایش ها و جلسات ستادی مرکز اعم از شورای تعاملات برون مرزی، هیئت رئیسه شورا، کارگروه های مختلف شورا، ستاد همگانی شدن جذب مشارکت های مردمی، جلسه تهیه ساختار تشکیلاتی حوزه معاونت، دوره آموزشی مشاغل حساس، همایش توانمند سازی خانواده