کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

 


لزوم انتقال الگوهای حمایتی و توانمند سازی کمیته امداد امام خمینی(ره)

به سایر کشورهای اسلامی و عربی

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن نصراله با تقدیر از نقش کمیته امداد امام(ره) در رسیدگی به محرومان به عنوان پایگاه اجتماعی مقاومت در جهت کمک به انتقال الگوهای حمایتی و توانمند سازی کمیته امداد امام خمینی(ره) به سایر کشورهای اسلامی و عربی اعلام آمادگی کرد. 

 حسین انواری سرپرست و حاجی حیدری، عضو شورای مرکزی ومعاون هماهنگی امور بین الملل این نهاد در سفر چهار روزه که به منظور بررسی آخرین وضعیت تحولات جاری و نحوه عملکرد دفاتر نمایندگی امداد در منطقه به کشورهای لبنان و سوریه صورت گرفت،در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان،دبیرکل حزب اله لبنان،معاون اجرایی حزب اله لبنان و معاونان و مدیران امداد لبنان و تشکیل شورای امداد لبنان،مسائل مربوط به وضعیت محرومان به ویژه در حوزه اشتغال و توانمندسازی و مشارکتهای خیران را مورد بررسی قرار دادند.
سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) در دیدار با معاونان و مدیران امداد لبنان،سرمایه گذاری جهت ایجاد ثبات در خانواده های مورد حمایت و احیای روحیه توانمند سازی در محرومان را به عنوان هدف اصلی خدمات این نهاد مورد تاکید قرار داد. 
وی تعامل نزدیک و سازنده امداد لبنان با مرکزیت امداد را نشان تغییر گفتمان مدیریتی و ارتقاء وضعیت برنامه ریزی در آن دفتر قلمداد کرد.
همچنین حسین انواری و هیئت همراه طی سفر به سوریه ، ملاقات و مذاکراتی را با سفیر جمهوری اسلامی ایران در آن کشور، شورای امداد سوریه و وزیر اجتماعی کشور سوریه به انجام رساندند که در این دیدارها وضعیت آسیب دیدگان از بحران و تدابیر در حال اجرا برای یاری رسانی موثر به حدود 400 هزار نفر شیعیان در معرض خطر مورد تبادل نظر قرار گرفت. 
همچنین شیبانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق در این دیدار ضمن تشکر از حضور به هنگام و مستمر کمیته امداد امام خمینی (ره) در یاری رسانی به آوارگان و نیز تامین حداقلهای اقلام معیشتی،گفت:در حوزه کمکهای درمانی به آسیب دیدگان از درگیریها،فعالیت بیشتر این نهاد درخواست می شود. 
حسین انواری، سرپرست کمیته امداد در دیداری دیگر با شورای امداد سوریه بر نگرش توانمندسازی و فعال سازی خانواده های بحران زده به منظور حفظ کرامت آنان تاکید کرد.
وزیر اجتماعی کشور سوریه نیز در این دیدارها با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) براساس تعالیم قرآنی، کمیته امداد امام(ره) را برای یاری رسانی به محرومان پایه ریزی کرد،گفت: استفاده از تجربیات این نهاد مقدس در امر احیای کیان محرومان مورد تقاضا است.