کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

1 . قمی های خیر در 6 ماهه امسال بیش از 48 میلیارد ریال صدقه دادند . 

به گزارش اداره روابط عمومي و اطلاع رساني كميته امداد امام خميني (ره) استان قم، مردم خير ، نوعدوست و نيكوكار قم در شش ماهه نخست امسال بیش از 48 میلیارد ريال صدقه پرداخت نمودند.

 عبداله جلالي مديركل كميته امداد امام خميني (ره) استان قم با بیان این مطلب افزود : طي 6ماهه  سالجاري صدقات مردم نسبت به مدت مشابه سال قبل 15درصد رشد داشته كه حاكي از توجه ويژه مردم به فقرا و ايتام مي باشد.

 وي با اشاره به 145 هزار صندوق كوچك و بزرگ نصب و توزيع شده در معابر و منازل گفت : صدقات مردم ضمن تجميع صرفا در سطح استان قم برای معیشت فقرا و نیازمندان و در امر ساخت و تعمير مسكن، هزينه درمان، تأمين جهيزيه نوعروسان، و تحصيل دانش آموزان و دانشجويان تحت حمايت مصرف مي شود.

(بروز رسانی 1394/08/21)

2 . توزیع بیش از 10 تن گوشت قربانی بین نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد استان قم

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم ، عبدا... جلالی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم ضمن تقدیر از مشارکت خیرین و مردم نیکوکار قم در اهدای وجوهات قربانی خود به کمیته امداد گفت : کمیته امداد قم در روز عید سعید قربان بیشتر از 10 هزار کیلو گرم گوشت قربانی در بین نیازمندان توزیع کرد .

وی کمک های مردم نیکوکار و خیرین استان مقدس قم در سال های گذشته را نیز خاطر نشان شد و افزود : بحمد ا... مردم قم در تمام زمینه ها به ویژه حمایت اجتماعی از نیازمندان پیشگام و پیشقدم بوده اند و در روز عید سعید قربان امسال نیز از مجموع 365 راس دام ذبح شده و گوشت های اهدایی بیشتر از 10 تن گوشت استحصال گردید که ارزش ریالی آن بیش از 2 میلیارد و 365 میلیون ریال می باشد .

(بروز رسانی 1394/08/21)

3 . برگزاری جشن ازدواج زوج دیالیزی تحت حمایت با کمک خیرین قم

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم عبداله جلالي مدير كل كميته امداد امام خميني (ره) استان قم از مراسم جشن ازدواج زوج دياليزي تحت حمايت اين نهاد خبر داد كه گزارش زندگيشان در ماه مبارك رمضان پخش شد و با كمكهاي مردم و كميته امداد صاحب مسكن شدند.

وي با اعلام این خبر یادآور شد: کمیته امداد  قم از اين زوج دعوت نمود تا جهت دريافت سند و كليد منزل خود در ويژه برنامه عید سعید فطر در استوديوي سيماي مركز قم حضور يابند.

جلالی تصریح کرد: در برنامه ای که در عید سعید فطر برگزارشد اتفاق خوبی رقم خورد و اين زوج جوان که هردو دیالیزی بودند و در زندگي خود طعم فقر و رنج بيماري را چشيده اند با همت خیرین داخل استوديو آرزوهایشان برآورده شد و در آن مراسم پیشنهاد برگزاری مراسم جشن این زوج مطرح و به تبع آن هر كدام از خيرين گوشه اي از نيازهاي اين زوج را براي درمان ، تامين جهيزيه و برگزاري مراسم جشن آنها بعهده گرفتند و طي برنامه ريزي همكاران كميته امداد و ساماندهي اين كمكها مراسم جشن اين زوج در يكي از بهترين تالارهاي استان قم و در دهه كرامت برگزار گرديد.

وی با بیان اینکه تمام هزینه های این زوج را خیرین تقبل کرده اند تصریح کرد: این زوج بلافاصله بعد از مراسم ، به منزلشان که توسط کمیته امداد تحویل داده شده است خواهند رفت و فصل جديدي از زندگي خود را آغاز خواهند كرد.
مدیر کل کمیته امداد قم افزود: شهروندان قمی نشان دادند آنجا که اراده ها و مشارکت عمومی باشد اتفاقات و حرکت های خوبی رقم میخورد.

وی ضمن تقدیر از خیرین، مسئولان، رسانه ها به خصوص صدا و سیما، اتحادیه چلوکبابی ها، مسئول تالار امیران، اتحادیه آرایشگران و کسانی که در برگزاری این جشن و برنامه هایی از این قبیل که کمیته امداد اجرا می کند مشارکت دارند گفت: حضور و مشارکت خیرین و شهروندان قمی همواره فصل تازه اي از زندگي را براي نيازمندان رقم زده و ما همچنان از مردم و خيرين دعوت مي كنيم در طرحهاي مشاركت اين نهاد شركت نمايند.

گفتنی است در این مراسم علاوه بر كمكها و هداياي مادي كه به اين زوج گرديد فرد نيكوكاري هزينه سفر يك هفته اي آنها را نيز به مشهد مقدس تقبل نمود.

اين خبر حاكي از آن است كه خیرین حاضر در مراسم جهت تامین جهیزیه برای نوعروسان تحت پوشش كميته امداد بصورت خودجوش اقدام و هدايايي از قبيل 200 تخته فرش به ارزش بيش از 2 ميليارد ريال، 50 سري كمك جهيزيه به ارزش يك ميليارد و 150 ميليون ريال به نوعروسان نيازمند تحت حمايت كميته امداد قم متعهد شدند.

علاوه بر بسياري كمكهاي ديگر فرد نيكوكاري نيز مبلغ 200 ميليون ريال براي تهيه جهيزيه نوعروسان به كميته امداد اهدا نمود.

(بروز رسانی 1394/08/21)

4 . خانواده پنج قلوهای قمی به همت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم صاحب خانه شدند .

به گزارش اداره روابط عمومي و اطلاع رساني كميته امداد امام خميني (ره) استان قم خانواده پنج قلوهاي قمي با حضور در جشن گلريزان خيرين استان قم كه با مشاركت كميته امداد در شبكه نور ( استاني قم ) برگزار گرديد به همت كميته امداد صاحب خانه شدند.

عبداله جلالي مدير كل كميته امداد امام خميني (ره) استان قم با حضور در برنامه شهرياكريم كه در ماه مبارك رمضان از شبكه نور قم پخش مي شد اعلام نمود با پرداخت وجه 200 ميليون ريالي بهزيستي به كميته امداد بعنوان كمك به بخشي از هزينه هاي مسكن اين خانواده ، كميته امداد استان قم يك واحد مسكن دو خوابه به متراژ 105 مترمربع از منازل دوطبقه داراي حياط در پرديسان قم با امكاناتي كه با مشاركت خيرين و كميته امداد تهيه و نصب خواهد شد به ارزش بيش از يك ميليارد 500 ميليون ريال به اين خانواده اهدا نمود.

اين خانواده كه در جشن گلريزان عيد سعيد فطر در برنامه زنده تلويزيوني شبكه نور قم حضور يافتند سند مالكيت منزل خود را از مدير كل كميته امداد امام خميني (ره) استان قم دريافت نمودند.

در فروردين سالجاري خانواده اي در قم صاحب پنج فرزند شدند كه سه نفر از آنها پسر و 2 نوزاد دختر بودند.

(بروز رسانی 1394/08/21)

5 . کمک بیش از 12 میلیارد ریالی شهروندان قمی به نیازمندان در شب بیست ویکم ماه مبارک رمضان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم گفت: در مراسم اکرام ایتام کهبیست و یکم ماه مبارک رمضان در آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) برگزارشد،شهروندان مبلغ 12 میلیارد و 616 میلیون و 980 هزار 950 ریال اعم از نقدی وغیرنقدی کمک کردند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استانقم،عبدالله جلالی با اعلام این مطلب اظهارداشت: مردم خیر و نیکوکار قم در ماهمبارک رمضان به خصوص در روز بیست یکم در مراسم طرح اکرام ایتام که با همکاریصدا وسیما و به همت کمیته امداد قم برگزارشد حماسه ای را خلق کردند که جایتشکر دارد.

وی گفت: در این روز شهروندان در مجموع اعم از نقدی وغیرنقدی مبلغ 12 میلیاردو 616 میلیون و 980 هزار 950 ریال اعم از نقدی و غیرنقدی کمک کردند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم بیان داشت: همچنین در روز بیست ویکم ماه مبارک رمضان 1424قطعه طلا به وزن سه هزارو 741 گرم از سوی شهرونداناعطاء شد.

وی بیان داشت: همچنین در این روز 239 قطغه انواع سکه ،990 دلار، سه عدد فیشحج، 2 واحد آپارتمان به ارزش تقریبی 2 میلیارد ریال کمک شد.

جلالی با اشاره به اینکه هیچ یتیم بدون حامی در قم وجود ندارد گفت: در ماهمبارک رمضان به خصوص در روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان مجموعه 1839 حامیحمایت خود را از 2240 یتیم و طرح شفاء عملیاتی نمودند.

وی تصریح کرد: مجموع کمک های خیرین دقیقا تفکیک شده و کارهای کارشناسی نیز رویان صورت گرفته و در راستای نیت خیرین اقدامات لازم روی ان ها انجام می شود.جلالی تصریح کرد: در بیست و یک ماه مبارک رمضان تمام خانواده هایی که گزارششانپخش شد، به همراه خانواده 5 قلوها مسکن انها آماده شده و تا عید سعید فطرتحویل ان ها می شود.

وی در پایان از خیرین ونیکوکاران ، مسئولین استانی ، مراجع عظام تقلید ، علماو روحانیون تشکرنمود.

(بروز رسانی 1394/08/21)

6 . رشد چشمگیر در فعالیت تمامی حوزه های کمیته امداد قم در سال گذشته

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم در نشست خبری با اصحاب رسانه از رشد فعالیتهای کمیته امداد قم در سال گذشته خبر داد

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم ، عبدالله جلالی در نشست خبری با بیان اینکه سیره عملی حضرت علی(ع) باید از طریق علما و روحانیون در حوزه‌های اجتماعی برای مردم مطرح شود، گفت: در حال هماهنگی با ائمه جماعات برای ایجاد فضاسازی مناسب برای ترویج سیره ائمه و امیرالمومنین(ع) هستیم.

وی گفت: همزمان با عید غدیر، همایشی با عنوان انطباق سیره عملی حضرت علی(ع) با بحث یتیم نوازی در مجموعه یاوران مهدی با همکاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، بنیاد غدیر و کمیته امداد با حضور نخبگان و کار‌شناسان برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم ادامه داد: در اجرای طرح اکرام ایتام و حامی یابی برای ایتام بین سالروز میلاد امام جواد(ع) تا ولادت حضرت علی(ع) سه پایگاه شهری ایجاد شده است.

وی بیان کرد: در زمینه پرداخت کمک معیشت یا مستمری به خانواده‌های تحت حمایت در قالب سرانه توسط دولت تعریف و سرانه نقدی از ۵۳ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

جلالی ادامه داد: از مجموع ۲۱ هزار و ۲۳۷ خانوار تحت حمایت ۱۸ هزار خانوار مشمول سرانه می‌شوند و سایر افراد در دوره‌های قبل خودکفا شده‌اند و یا چند خدمتی هستند.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۱۲۷ میلیارد ریال به خانواده‌های تحت حمایت پرداخت شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم ادامه داد: این سرانه طی دو سال گذشته تغییر نکرده که از دولت انتظار داریم این مسئله مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به انجام اقدامات لازم جهت رسیدگی به امور درمانی، بیمه و بهداشت خانواده‌های تحت حمایت افزود: از مجموع خانواده‌های تحت حمایت که شهر نشین هستند، ۲۹ هزار و ۲۲۵ نفر توسط کمیته امداد بیمه شده‌اند و حدود ۱۰ هزار نفر که شامل چهار هزار و ۱۲۰ خانوار هستند در قالب زنان سرپرست خانواده زیر ۵۰ سال، بیمه تأمین اجتماعی شده‌اند.

جلالی ادامه داد: برای ارائه خدمات مطلوب با ۲۲۰ بیمارستان، درمانگاه و متخصص، داروخانه و پزشک خانواده قرار داد بسته شده است.

وی بیان کرد: سال گذشته ۱۳۳ میلیارد ریال هزینه درمان و بهداشت و بیمه خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در استان قم شده است که با وجود این هزینه حدود ۳۰ میلیارد ریال از اسناد درمانی هنوز پرداخت نشده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم گفت: در حوزه ازدواج سال گذشته برای مجموعا ۹۵۹ نفر از دختران و پسران تحت حمایت بستر ازدواج فراهم شده و در قالب کمک هدیه ازدواج و کمک هزینه جهیزیه خدماتی ارائه شده است.

وی بیان کرد: سال گذشته بالغ بر ۱۵۴ میلیارد ریال کمک بلاعوض به خانواده‌های تحت پوشش پرداخت شده که به هر یک از دختران و یا پسران از خانواده‌های تحت حمایت که ازدواج کرده‌اند سه میلیون تومان تسهیلات و وام قرض الحسنه بدون سود پرداخت شده است.

جلالی گفت: در خصوص تأمین نیازهای اولیه و خدمات موردی سال گذشته در سرفصل‌های تأمین لوازم زندگی و منزل و کمک اجاره مسکن مددجویان تحت پوشش، مجموعا ۱۰۰ میلیارد ریال خدمات به مجموعه خانواده‌های تحت حمایت پرداخت شده که این اقدام متناسب با نیاز خانواده‌ها انجام شده است.

وی عنوان کرد: در رسیدگی به ایتام در قالب طرح اکرام ایتام مجموعا به ۲ هزار و ۱۷۰ یتیم زیر ۱۸ سال بالغ بر ۵۶ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال خدمات داده شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم ادامه داد: در مبحث رسیدگی به ایتام با توجه به حمایت‌های همه جانبه 16 هزار و 632 حامی و خیرین، استان قم رتبه اول کشوری را کسب کرده است.

وی اضافه کرد: در راستای رسیدگی به ایتام در طرح محسنین و شفا در استان قم طی سال گذشته هزار و ۵۵۰ خانواده تحت پوشش قرار گرفته‌اند و سه میلیارد و 878 میلیون ریال کمک رسانی شده است.

جلالی بیان کرد:در سال گذشته در بحث رسیدگی به مسکن خانواده‌های تحت حمایت در قالب واگذاری، تعمیر، بازسازی و رفع مشکلات مسکن به ۸۹۱ خانوار بیش از 62 میلیون 500 هزار ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: آنچه کمک مناسبی به رفع دغدغه‌های محرومین می‌کند تامین مسکن است که خوشبختانه در کمیته امداد برای رفع این مشکل تلاش بسیاری شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم بیان کرد: جهت رسیدگی به دانشجویان و دانش آموزان در حال حاضر در استان قم حدود چهار هزار و ۲۰۰ دانش آموز و هزار و 1060 دانشجو تحت حمایت هستند که برای کمک هزینه تحصیل، آموزش‌های مختلف و غیره ۱۷ میلیارد ریال به این دانش آموزان و دانشجویان سال گذشته خدمات ارائه شده است.

وی گفت: در حوزه اشتغال سال گذشته برای هزار و ۶۵۹ نفر از خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شغل شده که منبع بخشی از منابع از تسهیلات بانکی و بخشی نیز از محل اعتبارات کمیته امداد و بخش دیگر نیز در قالب کاریابی و بخش تولید و صنعت شده است.

جلالی ادامه داد: مجموعه تسهیلاتی که برای اشتغال این افراد تأمین و تخصیص یافته ۱۹۶ میلیارد ریال است.

وی بیان کرد: سال گذشته در راستای ایجاد اشتغال، ۵۸۵ خانوار خودکفا شده‌اند که این خانواده‌ها از محل شغل ایجاد شده دارای حداقل درآمد ۷۰۰ هزار تومان هستند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم با بیان اینکه کمیته امداد به تقویت و توسعه پرداخت وام قرض الحسنه بجای کمک‌های نقدی مستقیم پرداخته است، افزود: سه هزار و ۸۲۵ نفر طی سال گذشته موفق به دریافت وام از صندوق قرض الحسنه کمیته امداد شده‌اند و ۵۰ میلیارد و ۳۷۹ میلیون ریال وام قرض الحسنه به این خانواده‌ها پرداخت شده است.

وی بیان کرد: سال گذشته مجموعه کمک‌های بلاعوض و تسهیلاتی که به خانواده‌های تحت حمایت در استان قم داده شده ۷۷۷ میلیارد ریال بوده است.

جلالی گفت: در حوزه مشارکت‌های مردمی سال گذشته مجموع کمک‌ها در قالب صدقات در استان قم ۸۸ میلیارد و ۱۴۸ میلیون ریال بوده که در مجموع نسبت به سال ۹۲ میزان ۱۵ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: در اکرام ایتام، طرح محسنین و شفا، زکات، جشن عاطفه‌ها، جشن نیکوکاری، ماه رمضان، اطعام و افطاری و قربانی مجموعا ۱۵۳ میلیارد و ۸۷۸ میلیون ریال کمک مردمی شده که نسبت به سال ۹۲ میزان ۲۵ درصد رشد داشته است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم ادامه داد: مجموعه خدمات سایر کمک‌های مردمی ۲۴۲ میلیارد و ۲۶ میلیون ریال بوده که مجموعا ۲۱ درصد رشد داشته است.

(بروز رسانی 1394/08/21)