کمیته امداد امام خمینی ره
ارتباط با ما  رییس کمیته امداد 

House of fun slots slotshttp://houseoffunslot.com/

1 . کمیته امداد مسبب فقر نیست .

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم گفت : اگر در جامعه امروز ما فقر وجود دارد به این دلیل است که اقدامات ما ریشه ای نبوده است.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمین (ره) استان قم، عبداله جلالی مدیر کل کمیته امداد استان قم در جلسه هم اندیشی سیره عملی امام حسین (ع) که با حضور جمع یاز مداحان ، خیرین ، مسئولین هیئات مذهبی و مسئولین استانی برگزار شد با بیان اینکه ریشه کن کردن فقر از جامعه نیازمند اقدامات ریشه ای و اساسی است افزود در حوزه مددکاری اجتماعی باید کارهای فرهنگی بیشتری صورت گیرد نه اینکه اقدامات صرفا مادی باشد.

وی با بیان اینکه عده ای کمیته امداد را مسبب فقر می دانند اظهار کرد : تورم ، بیکاری ، طلاق و حوادث و بیماریهای صعب العلاج فقط و فقط ورودی های ما را بیشتر می کند و این درست نیست که تقصیرات به گردن کمیته امداد انداخته شود.

مدیر کل کمیته امداد قم افزود : در کنار فقر موجود ظرفیت های اجتماعی و اقتصادی نیز وجود دارد که باید از این ظرفیتها به خوبی استفاده کرد.

جلالی ابعاد شخصیتی امام حسین (ع) را مورد توجه قرار داد و گفت : باید سیره امام حسین (ع) را طئری نهادینه کنیم که در رفع فقر موثر باشد و در این راه نیازمند راهکارهای مناسب و موثر هستیم.

وی با بیان اینکه مددکاری یک تخصص است افزود : نگاههای حمایت نباید محدود به کمکهای مادی باشد که اگر اینطور پیش برویم در فقر زدایی موفق نخواهیم بود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم با بیان اینکه فقر اقتصادی ریشه در فقر فرهنگی دارد اذعان کرد : کمکهای فکری مشاوره ای و معنوی در اولویت قرار دارند زیرا تا زمانی که فرهنگ استفاده از امکانات مادی فراهم نشوداحتمال مصرف و هدایت کمکهای مادی در مسیرهای نادرست وجود دارد.

جلالی سهم کمکهای مردمی را در خدمات سالانه مورد توجه قرار داد و بیا کرد: این سهم از 35 درصد در سال گذشته به 40 درصد در سال جاری افزایش داشته است.

(بروز رسانی 1394/08/21)

2 . برگزاری جشن عاطفه ها با شعار مهر در انتظار همدلی در استان

مدیرکل کمیته امداد  استان قم گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید جشن عاطفه ها در سراسر کشور برگزار می شود و امسال نیز مانند سال های گذشته با شعار مهر در انتظار همدلی با همکاری سازمان بسیج،صدا و سیما و آموزش و پرورش به اجرا می رسد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم، عبدالله جلالی مدیر کل این نهاد در قم،  با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید و برنامه های کمیته امداد برای دانش اموزان بی بضاعت،اظهار داشت:در آستانه سال تحصیلی جدید جشن عاطفه ها در سراسر کشور برگزار می شود و امسال نیز مانند سال های گذشته با شعار مهر در انتظار همدلی با همکاری سازمان بسیج،صدا و سیما وسایر دستگاه ها به اجرا می رسد.

وی افزود:مرحله اول این طرح در روزهای 26 و 27 شهریور ماه با 40 پایگاه مستقر در سطح شهر و مراکز بخش ها به اجرا در می آید که طی این طرح ها کمک های نقدی و غیر نقدی مردم دریافت می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه برای جمع آوری کمک های مردمی دو پایگاه اصلی در نظر گرفته شده است،گفت:یکی از پایگاه های اصلی که صداو سیما در آنجا مستقر می شود در میدان آستانه است و پایگاه دوم در میدان توحید است که رادیو در آنجا مستقر می شود.

وی ادامه داد:بخش دوم این طرح در تاریخ 8 مهر ماه در کلیه مدارس و آموزشگاه های سطح استان به منظور مشارکت دانش آموزان برگزار می شود و هدف از این طرح ترویج انفاق و نودوستی در سطح جامعه و بین دانش آموزان است.

جلالی تصریح کرد:بر اساس بررسی ها در حال حاضر حدود 20 هزار نفر دانش آموز نیازمند در سطح استان شناسایی شده که از این تعداد نزدیک به 4 هزار و 200 نفر تحت حمایت کمیته امداد و ما بقی تحت حمایت نبوده و در مناطق محروم و در روستاها زندگی می کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مهمترین نیازها برای دانش آموزان وسائل نوشت افزاری است،عنوان کرد:به طور میانگین برای هر دانش آموز در طول یک سال تحصیلی نزدیک به 1 میلیون تومان هزینه لازم است که خانواده ها می توانند این مبلغ را برای یک سال بپردازند.

مدیر کل کمیته امداد استان قم ادامه داد:برای دانش آموزانی که در مقطع ابتدایی هستند مبلغ 1 میلیون ریال وبرای دانش آموزان دبیرستانی مبلغ 1 میلیون و 200 هزار ریال در نظر گرفته شده و به خانواده پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه از نظارت عمومی و دستگاه های نظارتی استقبال می کنیم،افزود:در حال حاضر موسسات خیریه در حال فعالیت هستند که نظارت بر عملکرد آنها بسیار ضعیف است تعدادی از اینها خارج از اساس نامه کار می کنند و مجوز انها سنخیتی به محرومین و حمایتهای اجتماعی ندارد و این نشان می دهد که احتمال سوء استفاده وجود دارد و باید با این تخلفات برخورد شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم گفت: در حال حاضر موسسات خیریه ای در حال فعالیت هستند که نظارت بر عملکرد آنها بسیار ضعیف است و تعدادی از آنها خارج از اساس نامه کار می کنند که همین موضوع احتمال سوء استفاده را افزایش می دهد. 

جلالی اضافه کرد:موسسات دارای مجوز که در حوزه های اجتماعی فعالیت می کنند باید در پایان هر سال گزارش عملکرد خود را منتشر کنند و طراز مالی آنها به تایید دستگاههای صادر کننده مجوز برسد در غیر اینصورت اجازه فعالیت در سال بعد را ندارند.

وی با بیان اینکه بر عملکرد بیش از 120 موسسه هنوز نظارت کاملی صورت نمی گیرد،ابراز داشت:از استانداری و دستگاه های دیگر انتظار داریم عملکرد موسسات را زیر ذره بین قرار دهندو نگذارند خارج از اساس نامه فعالیت کنند.

عبدالله جلالی با تشریح برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی برای ازدواج جوانان نیازمند، تصریح کرد: ما به دنبال فراهم کردن بستر ازدواج موفق هستیم که در این راستا دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج را برای دختران و پسران در آستانه ازدواج برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قم دیگر اقدامات این نهاد حمایتی را برای ازدواج جوانان نیازمند را پشتیبانی مالی ذکر کرد و گفت: در طول پنج ماه نخست سال جاری بستر ازدواج 610 نفر از دختران و پسران نیازمند فراهم شد که در این راستا به دختران نیازمند مبلغ 30 میلیون ریال به عنوان کمک جهیزیه اهدا و مبلغ 30 میلیون ریال نیز تسهیلات قرض‌الحسنه بدون کارمزد اعطا شد.

وی با اشاره به حمایت‌های این نهاد برای ازدواج پسران نیازمند، بیان کرد: مبلغ 10 میلیون ریال به عنوان کمک ازدواج به پسران نیازمند در آستانه ازدواج اهدا و مبلغ 30 میلیون ریال نیز تسهیلات قرض‌الحسنه بدون کارمزد اعطا شد.

جلالی ادامه داد: در سالروز ازدواج حضرت زهرا‌ (س) و حضرت علی (ع)،‌ کمک هزینه جهیزیه دختران و هدیه ازدواج به 150 نفر از دختران و پسران نیازمند اعطا خواهد شد و ضمنا 5 ماهه اول سال نیز بالغ بر 12 میلیارد ریال کمک جهیزیه و هدیه ازدواج پرداخت شده است.

وی، همچنین از دیگر برنامه‌های حمایتی از ازدواج جوانان نیازمند را تجلیل نوعروسان با مهریه کم عنوان کرد و گفت: جشن ازدواج یک زوج دیالیزی به تازگی با حمایت خیران و نیکوکاران در تالار امیران برگزار شد که با مشارکت اتحادیه چلوکبابی‌ها مقرر شده است جشن ازدواج یکی از دختران نیازمند را نیز در یکی از تالارهای شهر برگزار کنیم.

وی از اهدای 100 تخته فرش توسط یکی از خیران قمی برای نوعروسان نیازمند خبر داد و تصریح کرد: هیچ سالی به اندازه سالی که اکنون در نیمه آن قرار داریم با مشکل مالی برای تهیه جهیزیه رو به‌رو نبودیم و به همین دلیل دست به دامان خیران و نیکوکاران هستیم.

جلالی با تاکید بر ضرورت کمک خیران و نیکوکاران برای ازدواج جوانان نیازمند بیان کرد: با وجود افزایش 18 درصدی کمک خیران و نیکوکاران کمک‌های دولتی کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه میزان ازدواج‌ دختران نیازمند با افزایش رو به‌رو بوده است، گفت: در حال حاضر 500 نفر از دخترانی که از حمایت‌های کمیته امداد امام خمینی بهره می‌برند در نوبت دریافت کمک جهیزیه هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان قم ضمن قدردانی از خیران و نیکوکارانی که مهمترین دغدغه آنان کمک به زوج‌های جوان است تصریح کرد: در پنج ماه نخست سال جاری،‌ بیش از 100 میلیارد ریال به صورت نقدی و غیرنقدی از سوی خیران و نیکوکاران کمک شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حمایت کمیته امداد برای اشتغال جوانان اشاره و تصریح کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با هزینه‌کرد این نهاد حمایتی برای بسترسازی اشتغال جوانان برگزار می‌شود و در صورتی که جوانان مورد حمایت،‌ شرایط لازم را داشته باشند برای دریافت تسهیلات اشتغال به بانک معرفی می‌شوند.

جلالی با اشاره به شمار کسانی که در حال حاضر از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره می‌برند، تصریح کرد: 651 نفر در حال دریافت آموزش‌های فنی هستند که بستر اشتغال برای آنان ایجاد شود.

مدیرکل کمیته امداد  استان قم در بخش پایانی سخنان خویش از همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال جاری بانک‌ها در بحث تسهیلات تبصره 16 ابلاغی مجلس شورای اسلامی به خوبی وارد شدند.

(بروز رسانی 1394/08/21)

3 . دانشجویان نخبه تحت حمایت کمیته امداد قم تجلیل شدند .

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم عبداله جلالی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) در نشستی صمیمی با دانشجویان نخبه تحت حمایت این نهاد در قم که در مجتمع فرهنگی تربیتی ولایت و با حضور نخبگان تحت حمایت کمیته امداد و دکتر محمدرضایی رئیس بنیاد ملی نخبگان برگزار گردید با تاکید بر علم آموزی و تحمل مشقات و ناگواریها گفت: ثمره علم آموزی دانایی است و میوه درخت دانایی توانایی است.

در این مراسم که با حضور رئیس بنیاد ملی نخبگان استان قم در جمع 80 نفر از دانشجویان نخبه تحت حمایت کمیته امداد استان قم برگزار شد تعدادی از دانشجویان نخبه به نمایندگی از نخبگان حاضر در نشست به بیان دیدگاه ها و نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و مدیر کل کمیته امداد امداد امام خمینی (ره) استان قم ضمن پاسخگویی به سوالات دانشجویان از انتقادها و پیشنهادات سازنده آنها تشکر کرد.

در پایان مراسم تعدادی از دانشجویان برتر و نخبه تجلیل شدند.

(بروز رسانی 1394/08/21)

4 . اهتمام کمیته امداد قم جهت احداث مسکن برای مددجویان با کمک خیرین

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم گفت:با کمک خیرین سعی کردیم تابسیاری از مشکلات خانواده های تحت پوشش را در حوزه مسکن حل کنیم.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم،عبدالله جلالی در مراسم افطاری و اطعام  300 نفر از مددجویان کمیته امدادامام خمینی (ره) استان قم که توسط دکتر کریم خانی از خیرین در مجتمع وتوسبرگزارشد طی سخنانی اظهارداشت: ماه رمضان ماه ایتام و کمک به فقرا است، و براساس آیات قرآنی، سیره عملی پیامبر اسلام(ص) و احادیث متعدد، یکی از رویکردهاو پیام‌های این ماه رسیدگی به فقرا و ایتام است.

وی ادامه داد: تکریم از فقرا، اطعام فقرا و تلاش در جهت فقر زدایی به ویژه درماه مبارک رمضان نقش اساسی در سلامت جامعه دارد.

(بروز رسانی 1394/08/21)

5 . در سال گذشته بیش از 250 هزار نیازمند توسط کمیته امداد قم و با کمک خیرین در سطح استان اطعام شدند .

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم طرح اطعام و افطاری نیازمندان درسطح استان را یکی از برنامه‌های کمیته دانست و گفت: یکی از سنت‌های حسنه اسلامی که بسیار پسندیده است اطعام فقرا و افطاری دادن است که در سال گذشته ۲۵۰ هزار نفر با کمک خیرین در سطح استان اطعام شدند.

عبدالله جلالی  با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه ایتام و کمک به فقرا است، اظهار کرد: بر اساس آیات قرآنی، سیره عملی پیامبر اسلام(ص) و احادیث متعدد، یکی از رویکردها و پیام‌های این ماه رسیدگی به فقرا و ایتام است.

وی ادامه داد: تکریم از فقرا، اطعام فقرا و تلاش در جهت فقر زدایی به ویژه درماه مبارک رمضان نقش اساسی در سلامت جامعه دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم افزود: همه بسترها و شرایط فراهم است تا خیرین و نیک اندیشان ضمن بهره مندی از فیوضات این ماه، از ثواب خدمت به فقرا که بسیار مضاعف است بهره بگیرند.

جلالی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان متولی محرومین، فقرا وایتام برنامه‌هایی را در دست اجرا دارد که در قالب مهمان خانه الهی طراحی،تدوین و اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم با اشاره به اینکه به سه روش اطعام فقرا را عملیاتی می‌کنیم، تصریح کرد: یکی از روش‌ها تهیه سبد کالا و بن کالا است که در این راستا با کمک خیرین، روزه داران و مردم در سطح استان نسبت به تهیه ۱۷ هزار سبد کالا اقدام می‌کنیم.

جلالی ادامه داد: سرانه‌ای که برای هر خانواردر راستای طرح سبد کالا پیش بینی شده از ۸۰ هزار توامان تا ۱۵۰ هزار تومان به نسبت هر خانوار است.

وی با بیان اینکه مجموعه کمک‌های نقدی مردم صرفا در قالب بن کالا تهیه می‌شود تا مواد غذایی خودشان را تأمین کنند، اظهار داشت: بر اساس نظر خواهی از فقرا ونیازمندان بهترین روش و محترمانه ترین روش تحویل بن کالا و سبد کالا است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم یادآور شد: سفره‌های افطاری بصورت گروهی یکی دیگر از برنامه‌های اطعام نیازمندان در این ماه است و خیرینی که علاقمند هستند بصورت گروهی از مددجویان در تالارها، مساجد یا منازل خویش پذیرایی می‌کنند.

جلالی با بیان اینکه در بحث اطعام و افطاری، فقرا و نیازمندان نسبت به دیگران در اولویت هستند، ادامه داد: توزیع غذای گرم و طبخ شده از دیگر برنامه‌هایکمیته امداد امام خمینی(ره) است که این غذاها توسط خیرین و مردم طبخ می‌شود تا درب منازل مددجویان توزیع شود.

وی اضافه کرد: در سال گذشته خیرین و روزه داران سطح استان در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی ۹ میلیارد و ۴۸۵ میلیون ریال در جهت اطعام و افطاری فقرا به کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک کردند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان کرد: طرح مفتاح الجنه به منظورسرکشی، دلجویی، مجالست و هم نشینی مسئولان، خیرین و نیکوکاران با فقرا از دیگربرنامه‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) در ماه مبارک رمضان است.

جلالی با بیان اینکه خیرین و مسئولان در راستای طرح مفتاح الجنه از نزدیک وضعیت زندگی فقرا را مشاهده می‌کنند و در جهت رفع این مشکلات تلاش می‌کنند،ابراز کرد: این حرکت در راستای سیره عملی پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) و با تأسی به سیره حضرت علی(ع) طراحی شده که ۳۰۰ خانوار در قالب این طرح سرکشی می‌شوند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین پیام‌های نماز و قرآن این است که در کنار معنویت فردی به مسائل اجتماعی توجه شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم عنوان کرد: هم چنین طرح اکرام ایتام همزمان با شهادت حضرت علی(ع) به منظور حامی یابی برای ایتام نیازمند زیر ۱۸سال انجام می‌شود که این طرح توفیقات خوبی داشته است.

جلالی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۲ هزار و ۲۰۰ یتیم زیر ۱۸ سال داریم و ۱۶هزار و ۵۰۰ حامی از این ایتام حمایت می‌کنند.

وی گفت: طرح محسنین و شفاء از دیگر طرح‌هایی است که در ماه مبارک رمضان اجرامی‌شود که هزار و ۴۸۱ خانواده که دارای بیماری‌های صعب العلاج و پرهزینه هستندشناسایی شده و برای حمایت از این خانواده‌ها حداقل ۳۰ هزار تومان پیش بینی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم یادآورشد: در راستای درمان وحمایت‌های مادی از این بیماران از جامعه پزشکی انتظار داریم، زیرا که نقش اصلی در این زمینه دارند و باید در مسیر حمایت از این بیماران پیشگام باشند.

وی با بیان اینکه ۹۸۴ خانوار در قالب طرح محسنین و شفاء توسط حامیان حمایت می‌شوند، گفت: یکی از عوامل تشدید کننده فقر بیماری است و برای جلوگیری از فقرو آسیب‌های اجتماعی باید به کمک بیماران بشتابیم.

جلالی گفت: جمع آوری کمک برای مردم مظلوم یمن نیز در دستور کار کمیته امدادامام خمینی (ره) قم بود و در این راستا ۸۱۷ میلیون و ۱۹۳هزار ریال کمک برای مردم یمن جمع آوری شد.

وی اشاره کرد: جمع آوری کمک‌های مردمی در روز قدس برای مردم فلسطین و جمع آوری زکات فطریه از دیگر برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم اظهار داشت: در دو ماهه سال جاری مردم قم در مجموع ۱۶ میلیارد و ۸۵۶ هزار و ۵۹۰ هزار ریال صدقه دادند، یعنی در هرروز مردم ۲۸۰ میلیون ریال صدقه می‌دهند و سهم هر شهروند قمی ماهیانه حدود ۷هزار و ۳۵۰ ریال بوده که نسبت به مدت مشابه ۱۷ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه کمک‌های حامیان در دو ماهه سال جاری ۵ میلیارد و ۹۵۸ میلیون ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد رشد داشته است، ادامه داد: درزمینه طرح محسنین و شفاء، خیرین در مجموع ۶۴۶ میلیون و ۵۷۱ هزار ریال کمک کردند که نسبت به مدت مشابه ۱۱۷ درصد رشد داشته است.

جلالی با تأکید بر اینکه باید ظرفیت صدقات در استان قم افزایش یابد، تصریح کرد: با تجمیع این صدقات مشکلات بصورت ریشه‌ای حل و فصل می‌شود.

(بروز رسانی 1394/08/21)