امضای تفاهم‌نامه ساخت 30 هزار واحد مسکن مددجویان میان کمیته امداد و بنیاد مسکن

کد :
52781
آخرین به روزرسانی :
28 اسفند 1402 - 16:10

از پیشنهاد صفحه «امضای تفاهم‌نامه ساخت 30 هزار واحد مسکن مددجویان میان کمیته امداد و بنیاد مسکن» به دیگران متشکریم.

Enter the email address of the recipient.
HTML is not allowed in this field.
دسته بندی
برگزیده
مسکن و امور مهندسی ساختمان

امضای تفاهم‌نامه ساخت 30 هزار واحد مسکن مددجویان میان کمیته امداد و بنیاد مسکن

کمیته امداد و بنیاد مسکن با هدف ساخت 30 هزار واحد مسکن ویژه مددجویان، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت 30 هزار واحد مسکن ویژه مددجویان با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با اشاره به 14 اسفند و سالروز تاسیس کمیته امداد با نفس قدسی حضرت امام(ره) گفت: مسکن از دغدغه‌های اصلی نیازمندان و محرومان است که نهادهای انقلاب به ویژه بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اهتمام ویژه‌ای به رفع این دغدغه داشته‌اند.

وی با تقدیر از نگاه دولت سیزدهم به موضوع مسکن محرومان، اظهار کرد: خیران و مردم نیکوکار نیز کمک‌های قابل توجهی در موضوع مسکن مددجویان دارند که لازم است به طور ویژه از آنها تقدیر و تشکر کنیم.

رئیس کمیته امداد با اشاره به جامعه هدف برنامه مسکن کمیته امداد به ویژه در خصوص تفاهم‌نامه 30 هزار واحدی با بنیاد مسکن، تاکید کرد: اولویت نخست در واگذاری مسکن به مددجویان، خانواده‌های سه نفر به بالا هستند که در شهر و روستا سکونت دارند.

بختیاری با بیان اینکه در روستاها با اقدامات انجام شده، در حال حاضر خانواده سه نفر به بالا فاقد مسکن نداریم، اضافه کرد: با اتمام مراحل ساخت مسکن در قالب تفاهم‌نامه با بنیاد مستضعفان و بسیج سازندگی، تمام خانواده‌های 2 نفره روستایی نیز صاحب مسکن خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص تامین مسکن خانواده‌های تک نفره نیز لازم است برنامه‌ریزی با بنیاد مسکن انجام شود.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه تفاهم‌نامه 30 هزار واحدی با بنیاد مسکن شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت را نیز شامل می‌شود، گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه ارزان‌قیمت برای جامعه هدف این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است و مراحل اجرایی ساخت خانه‌ها توسط بنیاد مسکن انجام خواهد شد.

بختیاری تصریح کرد: در اجرای این تفاهم‌نامه از کمک‌های خیران و مردم نیکوکار نیز استفاده خواهد شد تا به لطف الهی حداکثر ظرف مدت 24 ماه این 30 هزار واحد مسکونی احداث و در اختیار مددجویان قرار گیرد.

غلامرضا صالحی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه صفر تا 100 واحدها از تهیه نقشه تا پایان عملیات اجرایی توسط بنیاد مسکن انجام خواهد شد، گفت: برای ساخت این واحدها تسهیلات 5 درصد با بازپرداخت 20 ساله در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بازپرداخت این تسهیلات 2 سال دوره تنفس دارد و کمیته امداد نیز کمک‌های بلاعوض و کمک‌های خیران را در اختیار قرار خواهد داد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به تفاهم‌نامه قبلی کمیته امداد با بنیاد مسکن، اضافه کرد: این تفاهم‌نامه با همکاری بنیاد مسکن، کمیته امداد و بسیج سازندگی برای ساخت 40 هزار واحد مسکونی مددجویان بوده که عملیات اجرایی آن به پایان رسیده و تا پایان ماه مبارک رمضان 33 هزار واحد به جامعه هدف تحویل می‌شود.

انتهای پیام

 

 

X
می‌خواهم کمک کنم (واریز آنلاین)