تاکید بر اصل توانمندسازی منطبق با سیاستهای مقام معظم رهبری از اولویتهای کمیته امداد باشد

کد :
69563
آخرین به روزرسانی :
4 تیر 1403 - 12:33

از پیشنهاد صفحه «تاکید بر اصل توانمندسازی منطبق با سیاستهای مقام معظم رهبری از اولویتهای کمیته امداد باشد» به دیگران متشکریم.

Enter the email address of the recipient.
HTML is not allowed in this field.
دسته بندی
برگزیده
تصویرگردان بزرگ
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی،

تاکید بر اصل توانمندسازی منطبق با سیاستهای مقام معظم رهبری از اولویتهای کمیته امداد باشد

اهدای 140 سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت
مراسم اهدای ۱۴۰ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت با حضور آیت الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کلانشهر اراک، معاون سیاسی و امنیتی استانداری، مدیر کل امور بانوان استانداری، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی و جمعی از مسئولان در محوطه پارک معلم اراک برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با بیان اینکه دهه امامت و ولایت دهه بسیار مبارک و با عظمت است، گفت: روز عید غدیر عید گمشده بشریت  وعدالت است و امروز به وضوح شاهد هستیم که بی عدالتی در جهان با جنایتهای رژیم صهیونسیتی و غاصبان دنیای امروزبیداد می کند.

وی با اشاره به اینکه عید غدیر،عید امامت و عید عدالت است و چراغی که خداوند روشن کرده است ،چراغ عاطفه و انسانیت است، افزود:انفاق و احسان در راه خداوند مکتب پیامبران و اهل بیت علیهم السلام است.

وی با اشاره به اینکه در دوران کرونا ،با اتحاد و همدلی کمکهای مومنانه به بهترین شکل با بهره گیری از تمام ظرفیت‌ها انجام شد، تصریح کرد:یکی از اقدامات خوب ،کمک به ترویج ازدواج و کمک به تهیه جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت و کمک به تشکیل خانواده است که در سالهای اخیر با همکاری بخش های مختلف و به ویژه کمیته امداد انجام شده است.

نماینده ولی فقیه  بابیان اینکه امروز در شب عید سعید غدیر کاری ارزشمند با کمک کمیته امداد در حال انجام است و این فرهنگ ،فرهنگ اهل بیت و میراث اهل بیت علیهم السلام است، گفت:تاکید بر اصل توانمندسازی منطبق با سیاستهای مقام معظم رهبری از اولویتهای کمیته امداد باشد.

وی افزود: امروز خوشبختانه کمیته امداد در بخش های مختلف در مسیر توانمندسازی مددجویان تلاش می کند ؛امروز بسیاری از خانواده‌ها که در گذشته مددجو بودند توانمند هستند و خود از سرداران توانمندسازی می باشند.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر حضور حداکثری در انتخابات بیان داشت: امروز مسأله اصلی انتخابات ریاست جمهوری و حضور و مشارکت مردم در انتخابات است ؛همه باید در این میدان ،که همان میدان انتخابات است شرکت کنند و اصل حضور آگاهانه مردم همراه با شوق و نشاط است.

سید مهدی عبادی مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی نیز گفت:کمیته امداد،یادگار ارزشمند امام راحل (ره) تنها ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب تشکیل و به عنوان بال عاطفی نظام وظیفه رسیدگی به محرومین را عهده دار بود.

وی افزود: در سال ۹۳ اساسنامه کمیته امداد مورد بازنگری و سال ۹۴ به توشیح  مقام معظم رهبری (مدظله العالی)رسید ؛ اساس کار امداد با ۱۲۰ سرفصل کاری ، تاکید بر توانمندسازی خانواده ها دارد.

وی با بیان اینکه اهدای جهیزیه و کمک به تشکیل خانواده در بین خانواده های تحت حمایت از اقدامات کمیته امداد در جهت حفظ بنیان خانواده است، اضافه کرد:در سه سال  اخیر تاکنون تعداد سه هزار و ۲۴۱ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت اهدا شده است.

عبادی افزود: همزمان با عید سعید غدیر تعداد۱۴۰ سری جهیزیه شامل: یخچال،جاروبرقی،ماشین لباسشویی،تلویزیون و اجاق گاز با اعتبار هر جهیزیه ۵۰میلیون با مشارکت تولید کنندگان با قیمت حداقلی تهیه و توزیع شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد:امسال با حمایت‌های خیران و مرکز پشت نوبتی جهیزیه نخواهیم داشت و در هفته وحدت برای نوبت دوم  ۳۵۰ سری  جهیزیه توزیع خواهد شد.

انتهای پیام

 

X
می‌خواهم کمک کنم (واریز آنلاین)