ساکنان ۵۰۳ روستای خراسان شمالی مشمول پرداخت زکات هستند

کد :
69314
آخرین به روزرسانی :
24 خرداد 1403 - 11:09

از پیشنهاد صفحه «ساکنان ۵۰۳ روستای خراسان شمالی مشمول پرداخت زکات هستند» به دیگران متشکریم.

Enter the email address of the recipient.
HTML is not allowed in this field.
دسته بندی
مشارکت‌های مردمی
دبیر شورای زکات خراسان شمالی:

ساکنان ۵۰۳ روستای خراسان شمالی مشمول پرداخت زکات هستند

دبیر شورای زکات خراسان شمالی گفت:‌ ساکنان ۵۰۳ روستا از مجموع ۸۰۰ روستای استان مشمول پرداخت زکات هستند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد خراسان شمالی، مجید الهی راد، دبیر شورای زکات خراسان شمالی  اظهار کرد: ۸۰ مُبلغ زکات در خراسان شمالی فعال هستند که در راستای ترویج فرهنگ پرداخت این فریضه در سطح روستاهای استان فعالیت می کنند.

وی افزود: با توجه به آغاز برداشت غلات از سطح کشتزارهای این استان اکنون فعالان حوزه زکات برنامه های ترویجی خود را آغاز کرده اند و سعی دارند با برگزاری همایش ها مردم را از برکات این فریضه آگاه کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی تصریح کرد: میزان زکات پرداخت شده در سال ۱۴۰۲ به میزان ۳۵۲ میلیارد ریال بود که ۹۴ درصد آن در امور محرومین و نیازمندان هزینه شد.

وی اظهار کرد:‌ بیشترین پرداخت زکات در استان به ترتیب به شهرستان های بجنورد، اسفراین و شیروان اختصاص دارد.

 

پیش بینی پرداخت ۳۳۰ میلیارد ریال

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی با بیان اینکه پیش بینی می شود مردم مومن و نیکوکار این استان ۳۳۰ میلیارد ریال در سال زراعی جاری زکات پرداخت کنند تصریح کرد: زکات جمع آوری شده براساس اولویت بندی‌ و نیازهای هر منطقه صرف تامین معیشت، تهیه جهیزیه، ساخت مسکن و هزینه درمان مددجویان زیر پوشش این نهاد می شود.

وی بیان کرد: پرداخت زکات فرصت مناسبی برای رفع نیاز محرومان در بخش‌های جهیزیه، تامین کمک هزینه بیماران، مسکن و امور آموزشی و فرهنگی است.

الهی راد خاطرنشان کرد:‌ زکات از جمله واجبات مالی دین اسلام و از فروع دین است که بر اساس آن مسلمانان باید مقدار معینی از ۹ قلم کالا شامل گندم، جو، خرما، کشمش، طلا، نقره، شتر، گاو و گوسفند را برای مصرف در زندگی فقرا و سایر امور عمومی اجتماعی بپردازند.

انتهای پیام/

X
می‌خواهم کمک کنم (واریز آنلاین)