تاریخ انتشار: 1401/02/19 07:56 حوزه انتشار: گلستان شناسه خبر: 14887

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبرداد:

بهره مندی 305 فرزند مددجوی گلستانی از تسهیلات نظام وظیفه در سال 1400

بهره مندی 305 فرزند مددجوی گلستانی از تسهیلات نظام وظیفه در سال 1400

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، عیسی بابایی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گلستان بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد فراهم ساختن زمینه توانمندی و خودکفایی خانواده های تحت حمایت است، گفت: یکی از راه های کمک به خانواده های نیازمند، تسهیل در امر خدمت سربازی فرزندان ذکور آنهاست تا با معافیت و یا حداقل گذراندن خدمت سربازی در شهر خود، در زمینه اقتصادی و کمک به امرار معاش خانواده‌ نیز کمک نمایند.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان ادامه داد:  305  فرزند مددجوی این نهاد ، از خدمات تسهیلات نظام وظیفه در سال 1400  بهره‌مند گردیده اند.

بابایی اظهار داشت: با ارائه این خدمات؛  113 فرزند مددجو از خدمت سربازی معاف، 91 نفر از خدمات کاهش تعرفه صدور کارت معافیت دائم و 101 نفر از گواهی انتقال خدمت به نزدیک‌ترین محل سکونت بهره‌مند شدند.

وی در تشریح قوانین و شرایط استفاده از این خدمات، گفت: زنان سرپرست خانواری که به علت فوت و یا طلاق همسر تحت پوشش می باشند، در صورت داشتن شرایط می تواند از معافیت کفالت «یک فرزند پسر» استفاده نماید .

مدیرکل کمیته امداد گلستان درباره معافیت تنها فرزند ذکور خانواده های با سرپرست مرد ازکارافتاده و بیمار که سه دختر و بیشتر دارند، گفت: برای استفاده از این تسهیلات مشمول باید تنها پسر خانواده باشد.

وی همچنین در خصوص انتقال محل خدمت سربازی فرزندان مددجو اشاره کرد و گفت: سربازانی که در حال انجام خدمت سربازی می باشند و مشمول معافیت نمی‌شوند ، می توانند جهت انتقال  و ادامه خدمت سربازی به محل سکونت خود از این خدمت استفاده نمایند.

بابایی در راستای توانمند سازی جامعه هدف امداد،افزود: فرزندان مددجوی تحت حمایت کمیته امداد می‌توانند از تسهیلات اشتغال وخودکفایی برای استقلال کامل خانواده خود بهره‌مند شوند.

انتهای پیام.


استان گلستان, کمیته امداد, تسهیلات نظام وظیفه