تاریخ انتشار: 1401/02/24 19:10 حوزه انتشار: تهران (سراسری) شناسه خبر: 17085

کارآفرینی مددجوی کمیته امداد برای 12 نفر با اجرای طرح اشتغال

اشتغال

مددجوی بااستعداد کمیته امداد با راه‌اندازی کارگاه فنی و گسترش شغلی، به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای 12 نفر شغل ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمدرضا باغ محمودی، مددجوی کارآفرین کمیته امداد است که از سه سال پیش با راه‌اندازی کارگاه نجاری توانسته است ضمن ایجاد درآمد با ثبات برای خود، برای 12 نفر نیز به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال‌زایی ایجاد کند.

وی با اشاره به شرایط شغلی خود و کمک‌های کمیته امداد برای ایجاد طرح اشتغال می‌گوید: تولیدات ما تهیه موارد اولیه برای فعالیت‌های مرتبط با نجاری است و در این کارگاه نجاری برای 2 نفر به صورت مستقیم و برای 10 نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد کردیم.

این کارآفرین و مددجوی کمیته امداد ادامه می‌دهد: به منظور توسعه کار و فعالیت‌های خود از کمیته امداد کمک گرفتیم و کارشناسان حوزه اشتغال این نهاد به کارگاه نجاری ما آمدند و بعد از مشاهده و ارزیابی ظرفیت‌ها، تسهیلاتی را در اختار ما قرار دادند.

باغ محمودی در توضیح گسترش و ارتقای شغل خود خاطرنشان می‌کند: بعد از گرفتن این تسهیلات بود که کار ما بسیار رو به جلو حرکت کرد و گسترده‌تر و قوی‌تر شد. در ادامه این راه توانستیم با افزایش سرمایه و امکانات، ورودی بیشتری داشته باشیم و از آن طرف نیز از خروجی بهتری برخوردار شویم.

وی با تشکر از پیگیری و حمایت کارشناسان کمیته امداد برای نظارت و گسترش طرح اشتغال می‌افزاید: در این مسیر کارشناسان و بازرسان کمیته امداد به صورت دائم و مرتب و در چند نوبت سالانه به ما سر می‌زنند و با ما تماس می‌گیرند تا اگر مشکلی بر سر راه اشتغال وجود داشته باشد با کمک هم به رفع و رجوع آن اقدام کنیم.

مددجوی کارآفرین کمیته امداد اظهار می‌کند: امیدوارم در آینده بتوانم با توسعه شغلی خود برای افراد نیازمند بیشتری اشتغال ایجاد کنم و حالا که کمیته امداد دست من را گرفته است، من نیز بتوانم دست افراد محتاج را بگیرم تا با سب اعتماد به نفس روی پای خود بایستند.

بر اساس این گزارش، با توجه به سیاست‌های کلی کمیته امداد مبنی بر حمایت از مشاغل به ویژه حمایت از مشاغل روستایی، معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد این طرح را از طریق استعدادسنجی، آموزش دادن تسهیلات و نظارت های ادواری مورد حمایت خود قرار داده است.

انتهای پیام