700 سالمند دارای بیماری صعب العلاج مددجوی کمیته امداد هستند

کد :
69960
آخرین به روزرسانی :
20 تیر 1403 - 09:12

از پیشنهاد صفحه « 700 سالمند دارای بیماری صعب العلاج مددجوی کمیته امداد هستند» به دیگران متشکریم.

Enter the email address of the recipient.
HTML is not allowed in this field.
دسته بندی
برگزیده
حمایت و سلامت خانواده
بهداشت و درمان
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان:

700 سالمند دارای بیماری صعب العلاج مددجوی کمیته امداد هستند

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: 700 سالمند دارای بیماری خاص و صعب العلاج مددجوی کمیته امداد استان زنجان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد؛ روح اله صالحی اظهار کرد: توجه به وضعیت معیشتی و ارتقاء سلامت سالمندان ساکن در مناطق محروم و کم برخوردار از اولویت‌های کمیته امداد در حوزه خدمت‌رسانی به این گروه از جامعه هدف است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 18 هزار و 786 سالمند مددجوی کمیته امداد استان زنجان هستند، گفت: این افراد شامل 18 درصد از کل سالمندان استان است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه از کل سالمندان تحت حمایت کمیته امداد 7 هزار و 66 نفر ساکن شهر و 11 هزار و 720 نفر ساکن روستاها هستند، افزود: این آمار شامل 40 درصد از کل مددجویان تحت حمایت کمیته امداد است.

صالحی با اشاره به اینکه برخی از سالمندان به علت کهولت سنی دارای بیماری نیز هستند، اضافه کرد: بر اساس آمارهای موجود تعداد سالمندان دارای بیماری خاص و صعب العلاج در استان 700 نفر است که از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند.

وی با اشاره به خدمات تکریمی کمیته امداد در حمایت از سالمندان نیز گفت: تکریم سالمندان و تقویت جایگاه آنان، ارتقای فرهنگ عمومی حمایت ویژه از سالمندان، تبیین توانمندی‌ها و اثرگذاری سالمندان در اجتماع و خانواده، تقویت بستر تعاملات و ارتباطات درون و برون‌سازمانی خدمات تخصصی به سالمندان و ارتقای سطح عزت‌نفس و اعتماد به نفس در آنان از جمله محورهای اصلی تکریم سالمندان است.

صالحی گفت: بازدید از مددجویان بستری در آسایشگاه سالمندان و دلجویی از آنان، بازدید از خانواده‌های دارای سالمند، تأمین سبد مواد غذایی و بهداشت و کمک به هزینه نگهداری سالمندان نیازمند به نگهداری در منزل و سرای سالمندان، برپایی پایگاه‌های مجازی مشاوره و ارائه خدمات مشاوره سلامت به صورت مجازی و تلفنی در خصوص پیشگیری، مقابله و درمان بیماری‌های واگیردار از جمله خدماتی است که در حمایت از این گروه هدف ارائه می شود.

 

X
می‌خواهم کمک کنم (واریز آنلاین)