تاریخ انتشار: 1401/02/21 10:49 حوزه انتشار: قزوین شناسه خبر: 15776

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین:

پیشگیری از ترک تحصیل دانش آموزان، انفاق فرهنگی است

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین گفت: ترک تحصیل دانش آموزان، یک آسیب است و لازم است با حمایت های مشاوره ای و مادی اجازه ندهیم فرزند نیازمندی به دلیل مسائل اقتصادی دچار این آسیب شود از این رو پیشگیری از ترک تحصیل دانش آموزان نیازمند، انفاق فرهنگی است.

 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت اله غلامی که به مناسبت هفته معلم و برای تقدیر از معلمان در مدرسه شهید حسن پور شهر قزوین حاضر شده بود، بیان کرد: رسالت کمیته امداد امام خمینی (ره) ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه و خدمت به محرومان است.

وی ادامه داد: رسالت امدادرسانی به نیازمندان و دستگیری از محرومان به ظاهر کاری ساده به نظر می رسد، ولی همین کار به ظار ساده، تاثیر بسیار مهمی  در زندگی دنیا و آخرت فرد نیکوکار و فرد نیازمند دارد.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: خدمت به نیازمندان ودستگیری از محرومان با گذشته تفاوت هایی پیدا کرده است چراکه جنس فقر و شرایط جامعه دچار تحول شده و لازم است خدمت به نیازمندان و محرومان متناسب با سبک زندگی امروز به روزرسانی شود از این رو کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمات مختلفی را برای این امر تدارک دیده است.

وی افزود: یکی از حساسیت هایی که امروز در جامعه نسبت به موضوع فقر وجود دارد ضرورت بسترسازی برای پیشگیری از استمرار فقر است برای این منظور باید شرایطی را فراهم کنیم تا فرزندان مددجویان این فقر را به ارث نبرند.

غلامی تصریح کرد: یکی از راه های پیشگیری از تسلسل فقر تقویت بُنیه علمی، تحصیلی و آموزش های مهارتی در میان فرزندان مددجوست چراکه وقتی فرزند مددجو بتواند در مدرسه درس بخواند و در ادامه در رشته های فنی و حرفه ای یا دانشگاهی وارد شود، نتیجه اش استقلال مالی و بنا شدن زندگی توأم با اکرام است.

وی گفت: ترک تحصیل یک آسیب است و لازم است در میان خانواده های نیازمند نسبت به این موضوع حساس باشیم و با حمایت های مشاوره ای و مادی اجازه ندهیم فرزند نیازمندی به دلیل مسائل اقتصادی دچار این آسیب شود از این رو پیشگیری از ترک تحصیل دانش آموزان نیازمند، انفاق فرهنگی است.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: ارائه کمک معیشت خدمت کوتاه مدت و رفع نیاز روزانه مددجویان است و کمک های تحصیلی و فرهنگی ، کمک به بهره مندی جامعه از استعدادهای این عزیزان است تا به واسطه فقر از بروز این استعدادها محروم نمانند.

وی یادآورشد: کمک به نیازمندان را وظیفه خود می دانیم چراکه ما باید برای ادای تکلیف شرعی و انسانی به دنبال نیازمندان باشیم.

انتهای پیام


کمیته امداد, قزوین, خدمت, نیازمند, مددجو, دانش آموز, معلم, بزرگداشت, فرهنگی, اقتصادی