تاریخ انتشار: 1401/02/21 10:53 حوزه انتشار: قزوین شناسه خبر: 15778

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

انفاق، نجات بخش انسان است

تجلیل از فرهنگیان خیر

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: پس از انجام واجبات، این انفاق است است که گره های دنیوی و اُخروی را باز و انسان را از مشکلات رها می کند.

 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ ناصر ظاهری در مراسم تجلیل از جمعی از فرهنگیان خیّر که در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد، بیان کرد: خداوند سبحان در قرآن کریم و سوره فجر، بخشی از مشکلات انسان و ابعاد آن را تشریح می کند.

وی ادامه داد: در آیه 15 سوره فجر آمده است که وقتی انسان مورد آزمون قرار گیرد و رزقش تنگ شود، می گوید که خداوند سبحان مرا خوار و زبون کرد و خدای متعال با واژه کلیدی "کَلّا" پاسخ می دهد و می فرماید؛ شما یتیم را گرامی نداشتید و یکدیگر را بر اطعام مستمندان تشویق نکردید در نتیجه از رحمت خدا دور شده اید.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: هر حرکت و اقدامی که برای رسیدگی به یک یتیم انجام می دهیم، ارزشمند است، و اگر این کار مهم را از روی اعتقاد انجام دهیم و اجازه ندهیم کار اعتقادی ما در فضای کاری هم کمرنگ شود، ارزشمندتر می شود و این نیت خدایی به کارمان هم برکت می دهد.

وی با اشاره به آیه 10 سوره مبارکه منافقون اظهارکرد: قرآن کریم می فرماید وقتی مرگ به سراغ ما می آید، می خواهیم که برگردیم تا عمل صالح انجام دهیم، عمل صالحی که شاید فرصت انجام نداشته ایم و یا ترک کرده ایم بنابراین فرصت بازگشت می خواهیم ولی خدا مجدداً می فرماید کَلّا، اینها همه هشدار است.

ظاهری در ادامه با اشاره به آیات 99 و 100 سوره مومنون هم عنوان کرد: خداوند در این آیاد می فرماید انفاق کنید از آنچه روزیتان کردیم قبل از آنکه دچار مرگ شوید و این دو آیه با آیات قبل به هم ارتباط دارند چراکه همین که مرگ سراغمان می آید، می گوئیم که خدایا اجلم را به تأخیر بینداز تا صدقه بدهم و از صالحان باشم.

وی تصریح کرد: ما انسانها در آن دنیا برای سفر و خرید و مادیات حسرت نخواهیم خورد بلکه برای انفاقی که نکرده ایم، حسرت می خوریم از این رو چند روز زندگی در این دنیا را غنیمت بدانیم و زندگی عادی خود را به عمل صالح متبرک کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به سفارش قرآن کریم در سوره فجر برای تشویق به کمک نیازمندان و ایتام اظهارکرد: باید این رسالت را با صدای رسا به همه اقشار برسانیم و در این میان نباید از ایرانیان خارج از کشور غافل شویم، ایرانیانی که در کمک به ایتام سهم قابل توجهی دارند و قطع یقین با جذب حامیان جدید در داخل و خارج از کشور به رشد و ارتقای معیشت و زندگی آنها کمک کرده ایم.

وی یادآورشد: در امر کمک به نیازمندان امر تکریم بسیار مهم است چراکه قرار نیست تنها به دنبال دریافت کمک باشیم بلکه باید این دریافت و رساندن آن دست نیازمند و یتیم توأم با اکرام باشد و در این بخش نیاز به تولید محتوا و کار فرهنگی داریم تا ضمن ارتقای معیشت برای ارتقای فرهنگی و پیشگیری از آسیب اجتماعی نیز تلاش کنیم.

در ادامه این برنامه از معلمان و فرهنگیانی که در امر خیر و احسان و اکرام ایتام و محسنین فعالیت می کنند، تقدیر و تجلیل شد.

انتهای پیام


کمیته امداد, قزوین, خدمت, نیازمند, مددجو, تجلیل, خیران, فرهنگیان, مشکلات, آخرت