تاریخ انتشار: 1401/02/22 11:58 حوزه انتشار: تهران (سراسری) شناسه خبر: 16177

حمایت کارآفرین اردبیلی از 120 کودک یتیم نیازمند

ایتام

کارآفرین نیکوکار اردبیلی ضمن ایجاد فرصت شغلی برای خانواده‌های محروم، حمایت از 120 کودک یتیم نیازمند را برعهده گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یعقوب عباسی، کارآفرین و نیکوکار اردبیلی در مورد فعالیت‌های خود و همکاری با کمیته امداد گفت: قبل از اینکه به تولید رویه درب اقدام کنم حدود ۷۰ درصد این محصول از کشور چین وارد می‌شد و حدود ۳۰ درصد هم از ترکیه وارد می‌شد و تولید داخلی نداشتیم و هم اکنون بازار داخل را تامین می‌کنیم و مازاد را به هفت کشور صادر می‌کنیم.

این کارآفرین خوش‌فکر ادامه داد: هم اکنون ۶۱۴ نفر به طور مستقیم با کارخانه‌های من همکاری دارند که اغلب از خانواده‌های نیازمند هستند.

عباسی در مورد گسترش فعالیت‌های نیکوکارانه خود اظهار کرد: هفت خط تولید جدید در حال نصب داریم که در این خطوط جدید حدود حدود ۸۰۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

نیکوکار اردبیلی که حامی ۱۲۰ کودک یتیم در طرح اکرام ایتام و محسنین است، یادآور شد: ایتام استعدادهای بسیاری دارند و باید نسبت به تعلیم و تربیت آنها اهتمام داشته باشیم. پیامبر اسلام هم از ایتام بودند و به آن درجه رفیع رسیدند. به عنوان مثال یک نوجوان یتیم که به صورت کارآموز در کارخانه مشغول کار شده بود، چنان نخبگی از خود نشان داد که هر جا مهندسان ناتوان از رفع مشکل می‌شوند او مشکلات فنی کارخانه را حل می‌کند.

 وی به تشکیل خانواده معنوی ایتام استان اردبیل اشاره کرد و گفت: وقتی حمایت معنوی از ایتام استان اردبیل مطرح شد تعدادی از خیران استان دور هم چمع شدند و هسته اولیه این خانواده معنوی را بنیان نهادند. تعداد دیگری از خیران و نخبگان علمی از استان اردبیل برای شکل‌گیری خانواده حمایت از ایتام استان اعلام آمادگی کرده‌اند و توجه به تعلیم و تربیت و پرورش استعدادهای ایتام دغدغه و مورد اتفاق است. مقرر شده است نیکوکاران استان به خانواده معنوی و حمایت کننده ایتام بپیوندند.

انتهای پیام