تاریخ انتشار: 1401/02/24 15:51 حوزه انتشار: خراسان رضوی شناسه خبر: 17036

رفع فقر، ایجاد اشتغال واحداث مسکن 3 اولویت کاری کمیته امداد در 1401

سلم آبادی

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی رفع فقر، ایجاد اشتغال واحداث مسکن را 3 اولویت اصلی کاری این نهاد  در سال جاری دانست و افزود: این اولویت ها بر اساس تاکیدات رهبری و رئیس جمهور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رضا سلم آبادی در سفر یکروزه به شهرستان نیشابور و معارفه رییس شهرستان اظهار کرد: از سال 97 به بعد باتوجه به تورم های اقتصادی شاهد فقر نسبی و مطلق هستیم که امیدوارم با همراهی خیران و نیکوکاران بتوانیم فقر را کاهش دهیم.
وی ادامه داد: مشخصات نیازمندان در سامانه sohs.emdad.ir ثبت می شود تا در اسرع وقت رسیدگی شود.
سلم آبادی به نامگذاری امسال از سوی رهبری مبنی بر رویکرد اشتغال اشاره داشت و اعلام کرد: امسال اعتبارات اشتغال به میزان 2 هزار میلیارد تومان رسیده این امر در حالی است که این رقم در سال گذشته 700 میلیارد تومان بود.
مدیرکل کمیته امداد استان با اعلام اینکه پیش بینی برای ایجاد اشتغال برای 25 تا 30 هزار نفر است، اظهار کرد: برنامه ریزی شده است تا 40 درصد اعتبارات به اقشار نیازمند غیر تحت حمایت متقاضی ایجاد شغل پرداخت شود.
سلم آبادی به انعقاد ساخت 1700 واحد مسکن روستایی با همراهی سپاه پاسداران اشاره داشت و اعلام کرد: در این بخش با اعطای تسهیلات و پرداخت بلاعوض به خانه دار شدن روستاییان کمک دوچندان می شود.
همچنین در این جلسه امام جمعه نیشابور به ارائه خدمات شایسته امدادگران کمیته امداد اشاره داشت و گفت: وسعت و عمق فقر بالاست و ارائه خدمات باتوجه به محدودیتها جوابگو نیست اما مردم و نیکوکاران همیشه در صحنه حاضر هستند.
حجت الاسلام قاسم یعقوبی، از خدمات محمدیان رییس قبلی کمیته امداد نیشابور تشکر کرد و به ادامه همکاری با حاجتمند با رییس جدید اشاره کرد و افزود: باید نیازمندان جامعه را به سمت اشتغال هدایت کرد.

همچنین فرماندار نیشابور با اشاره به اینکه 45 مرکز نیکوکاری در نیشابور فعالیت دارند، گفت: شیوه های باید از شیوه های بروزدرجذب مشارکتهای مردمی استفاده کرد و ارائه خدمات با هم افزایی مشترک صورت گیرد.
ابوطالب جوان، با بیان اینکه مسئولان باید پای کار باشند، اظهار کرد: به تناسب ظرفیتهای شهرستان، سهم نیشابور در نظر گرفته شود.
شایسته ذکر است: در این مراسم از خدمات هادی محمدیان به عنوان رئیس قبلی که به بازنشستگی نائل آمده تقدیر شد و ذبیح الله حاجتمند به عنوان رئیس جدید کمیته امداد نیشابور معرفی شد.

انتهای پیام


رضا سلم آبادی، مدیرکل، خراسان رضوی، نیشابور، امام جمعه، فرماندار، اشتغال، مسکن، فقر