تاریخ انتشار: 1402/09/08 13:11 حوزه انتشار: خراسان جنوبی شناسه خبر: 525574

اشتراک گذاری

پشتيباني ۱۹ میلیاردریالی کمیته امداد خراسان‌جنوبی از خانواده‌های چندقلو 

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی از ارائه خدمات حمایتی به خانواده‌های دارای فرزند چند قلو به مبلغ ۱۹ میلیارد ریال (سه نوزاد و بیشتر) با هدف افزایش کیفیت زندگی برای آن‌ها از ابتدای امسال خبر داد.  

به گزارش پایگاه طلاع رسانی کمیته امداد، سید رضا حسینی گفت : بر اساس تفاهم نامه ای که بین کمیته امداد و بنیاد مستضعفان به امضاء رسیده این نهاد خدمات متنوعی را برای خانواده‌هایی که دارای فرزند چند قلو بوده و نیازمند کمک هستند، در نظر گرفته است. 

وی افزود : خانواده های دارای چندقلو نیازمند مراقبت و حمایت از سوی مسئولان هستند، چراکه بسیاری از این خانواده‌ها به دلیل نداشتن توان مالی لازم در زمان تولد نوزادانشان دچار مشکلات فراوانی در امور نگهداری و مخارج زندگی می شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری و در راستای ترغیب خانواده‌ها به فرزندآوری که هدف رسیدن به نرخ باروری مناسب و جمعیت مطلوب است، رسیدگی به امور این خانواده‌ها و ارائه خدمات به آنها در دستور کار قرار گرفته است. 

حسینی به جامعه هدف و مشمول این کمک.ها اشاره کرد و ادامه داد: خانواده‌های پر نوزاد متقاضی مساعدت که از امکانات دولتی و یا عمومی غیر دولتی استفاده نکرده و دارای تعداد نوزادان متولد شده همزمان در آن خانواده ۳ قلو و بیشتر می باشد، مشمول این طرح خواهند بود. 

به گفته وی ۵ ارائه خدمت به این خانواده ها پس از تأیید میزان و نوع نیازهایشان توسط کارشناسان این نهاد در مواردی نظیر کمک هزینه تامین مسکن و کمک هزینه معیشت و درمان به صورت بلاعوض، تسهیلات اشتغال‌زایی و وام مسکن و نیز خدمات حمایتی صورت می‌گیرد. 

وی با ارائه آماری از خدمات صورت گرفته به خانواده های دارای فرزند چندقلوی مشمول این طرح افزود : از ابتدای طرح به ۱۵ خانوار دارای فرزند سه قلو در زمینه کمک هزینه خرید مسکن ۵ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض، کمک معیشت بلاعوض یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، وام خرید مسکن ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و همچنین کمک به تأمین پوشاک، شیرخشک و سبد غذایی نیز بالغ بر ۳ میلیارد و ۷۹۸ میلیون ریال کمک بلاعوض از سوی امداد استان خراسان جنوبی به خانواده‌های مشمول صورت گرفته است.