تاریخ انتشار: 1402/09/08 13:09 حوزه انتشار: زنجان شناسه خبر: 525580

اشتراک گذاری

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان:

2 هزار و 529 مددجوی زنجانی امسال شاغل شدند

بر اساس آمارهای موجود؛ میزان اشتغالزایی برای جامعه هدف از ابتدای سال تاکنون 2 هزار و 529 نفر بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد؛ روح اله صالحی اظهار کرد: استقلال اقتصادی و درآمدزایی با حمایت‌های لازم برای توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت از مهمترین برنامه کاری کمیته امداد استان است.

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از بسترهای مورد نیاز برای اشتغال، داشتن مهارت و علاقه به کار در رشته شغلی موردنظر است؛ از همین رو نسبت به استعدادسنجی مددجویان در این بخش اقدام شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از الزامات پرداخت تسهیلات اشتغال این است که پیوست مهارت داشته باشد و کمیته امداد به این مقوله اهمیت می دهد، گفت: در این زمینه با همکاری فنی و حرفه ای دوره های آموزشی مربوطه برای جامعه هدف برگزار می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان اضافه کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی مناسب زمینه مهارت‌آموزی مددجویان تحت حمایت را فراهم و مسیر اشتغالزایی آنها را تسهیل می کند.

صالحی ادامه داد: در همین راستا میزان اشتغالزایی برای جامعه هدف از ابتدای سال تاکنون 2 هزار و 529 نفر بوده است.

وی بر نظارت به طرح های اشتغال پس از اجرای طرح نیز اشاره کرد و گفت: ارائه مشاوره های لازم و آسیب‌شناسی طرح‌های اشتغال ایجاد شده است مددجویان با هدف تقویت و پایدارسازی این مشاغل توسط ناظران فنی این نهاد از جمله اقداماتی است که در قالب نظارت بر طرح ها صورت می گیرد.