تاریخ انتشار: 1402/09/11 16:18 حوزه انتشار: اردبیل شناسه خبر: 529973

اشتراک گذاری

معاون استاندار اردبیل:

جایگاه اول اردبیل در شبکه‌سازی تشکل‌های خیریه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل به جایگاه اول استان در شبکه‌سازی تشکل‌های خیریه اشاره کرد و افزود: باید به وجود خیران افتخار کنیم که در این استان با تلاشی مضاعف سعی می‌کنند تا در ابعاد مختلف یاریگر انسان‌های محروم، نیازمند و دردمند باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، رضا قاسمیان در آیین نکوداشت و تکریم از خیریه‌های استان اردبیل در سالن لاله اردبیل از تلاش‌ها و همراهی خیران در حوزه‌های مختلف برای کاهش آلام مردم قدردانی کرد و ادامه داد: 12 دستگاه متولی صدور مجوز و همچنین همراهی این تشکل‌های خیرخواهانه هستند که قطعا در سایه همراهی آنها، استان اردبیل می‌تواند در این حوزه به عنوان یک استان پیشرو و پرچمدار حفظ عزت و کرامت نیازمندان معرفی شود.

 رییس شورای مؤسسات خیریه و تشکل‌های مردم نهاد خاطرنشان کرد: اولویت اصلی در این زمینه رفع نیازمندی مردم بر اساس نیازسنجی‌های انجام شده است و در کنار امر خیر، باید به حوزه آموزش و توانمندسازی فعالان این عرصه نیز بهای بیشتری داده شود.

 قاسمیان به سه عنصر امنیت، رفاه و آزادی در سطح کلان حاکمیت دولت‌ها اشاره کرد و گفت: همه دولت‌ها تلاش می‌کنند تا امنیت مناسب، رفاه مطلوب و آزادی را در حد وسیع برای مردم خود فراهم کنند اما آنچه که جمهوری اسلامی ایران را با بیش از 200 نوع حکومت دنیا متمایز می‌کند، تأکید بر 2 عنصر عدالت و کرامت در کنار امنیت، رفاه و آزادی است.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: خیران در برقراری عدالت و کرامت نقش پیشتاز دارند و سعی می‌کنند تا در تحقق عدالت نسبی پیشرو و پیشتاز عمل کنند.

 قاسمیان اضافه کرد: در این 44 سال به صورت نسبی تحقق عدالت را شاهد بودیم اما همچنان نیاز است تا عدالت به معنای واقعی در جامعه تحقق یافته و کرامت انسان‌ها نیز حفظ شود.

 وی اضافه کرد: اگر با حفظ عدالت و کرامت نیاز انسان‌های محروم برطرف شود به همان میزان رشد و تعالی را در جامعه شاهد خواهیم بود.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل بیان کرد: برگزاری این همایش به همت کمیته امداد فرصتی بی‌نظیر است تا ظرفیت خیران را بیشتر شناخته و از آنها در جهت ارتقای کرامت و عدالت جامعه اسلامی استفاده کنیم.

انتهای پیام

 


کمیته امداد, استان اردبیل, رضا قاسمیان, معاون, سیاسی, امنیتی, استانداری, نکوداشت, تکریم, خیریه‌ها, روابط عمومی