تاریخ انتشار: 1402/09/11 16:40 حوزه انتشار: اردبیل شناسه خبر: 529990

اشتراک گذاری

در اردبیل انجام شد؛

برگزاری نمایشگاه یادمان خیران فقید مؤسسات خیریه اردبیل

همزمان با برگزاری آیین نکوداشت و تکریم از خیریه‌های استان اردبیل، نمایشگاه یادمان خیران فقید مؤسسات خیریه استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در این یادمان که به همت کمیته امداد استان اردبیل تهیه شده، یاد و خاطره مرحومین سید ابراهیم سید حاتمی، کریم جهازی، ابراهیم خلیل فرنام، لطیف نباتی‌مقدم، داود پیرعلایی، حسن برزگر جلالی، حسن عرشی، عبدالله ابی‌زاده، میربشیر رییسی، اسماعیل موسوی، علی نجف‌زاده و مرحوم حسنعلی علیپور گرامی داشته شده و از آنها به عنوان الگوی برتر در کار خیر و احسان به نیکی یاد شده است.

 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل در حاشیه آیین نکوداشت و تکریم از خیریه‌های استان اردبیل اظهار کرد: برای اولین بار با برگزاری این آیین تلاش کردیم تا یاد و خاطره مرحومین مؤسسات خیریه را گرامی داشته و از خیران نام آشنای اردبیل که در قید حیات هستند، تجلیلی شایسته داشته باشیم.

 جلیل قدیمی تصریح کرد: در قالب این آیین نکوداشت، ویژه‌نامه‌ای نیز به عنوان شناسنامه موسسات خیریه با همکاری گروه‌های جهادی و خیریه‌ها تهیه شده تا در این مراسم در بین شرکت‌کنندگان توزیع شود که در این ویژه‌نامه سعی شده شرح حال و بخشی از فعالیت‌‌های مؤسسات خیریه فعال استان اردبیل که بیش از 70 مؤسسه هستند، به روایت تصویر و قلم درآمده است.

 وی گفت: در قالب این همایش از تمبر اختصاصی آیین نکوداشت و تکریم از خیریه‌های استان اردبیل رونمایی شد.

 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل از اعطای نشان والی مهر به حاج جواد قرآن‌نویس، بزرگ خیر اردبیلی خبر داد و افزود: خیران در طول حیات خود با بخشندگی خود نام نیک و ماندگاری را از خود به یادگار گذاشتند.

 در این مراسم سید حاتمی به نمایندگی از خیران با تسلیت ایام فاطمیه، به شهدای مظلوم غزه و جنایت‌های رژیم صهیونیستی اشاره کرد و ادامه داد: این جنایت‌ها دل هر انسان روشن ضمیری را به درد می‌آورد و ضروری است همه ملت‌های آزادیخواه در برابر این ظلم و ستم استکبار بایستند.

 وی از مسئولان کمیته امداد به خاطر برگزاری این همایش قدردانی کرد و گفت: این مجموعه همواره حامی مظلومان بوده تا با حفظ آبرو و حیثت این نیازمندان، بخش عظیمی از خواسته‌های آنها را برآورده کند.

 این خیر اردبیلی خاطرنشان کرد: قطعا خیران امروز در سنگر دفاع از این امر مقدس و ارزشمند وظیفه خطیری را بر عهده دارند و به دور از منیت‌ها باید مواظب کارهای نیک و ثواب آن باشند.

 سید حاتمی اضافه کرد: امروز افتخار می‌کنیم که در سنگر فعالیت‌های خیریه حضوری گرم و پیشرو داریم و قطعا تداوم‌دهنده راه بزرگان شهرمان در عرصه خیریه‌ها و امور نیک خواهیم بود

شایسته ذکر است: در این همایش برنامه‌های متنوعی برگزار و از خیران و بانیان امر نیک تجلیل شد.

انتهای پیام