تاریخ انتشار: 1402/09/11 16:58 حوزه انتشار: اردبیل شناسه خبر: 529996

اشتراک گذاری

با حضور قائم مقام کمیته امداد انجام شد؛

برگزاری آیین نکوداشت و تکریم از خیریه‌های استان اردبیل

آیین نکوداشت و تکریم از خیریه‌های استان اردبیل با حضور قائم مقام کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جعفر صباغیان، قائم مقام کمیته امداد در آیین نکوداشت و تکریم از خیریه‌های استان اردبیل، اظهار کرد: اصلی‌ترین وظیفه حاکمیت و دولت‌ها، تامین نیازمندی آحاد مردم است که در بحث اشتغال، مسکن، تحصیل، ازدواج و رفع سایر نیازمندی‌ها باید تلاش و کوششی جدی داشته باشند.

 وی تصریح کرد: کمیته امداد تکلیفی سنگین در رسیدگی به امور محرومان دارد و فلسفه تشکیل این نهاد نیز در کنار سایر خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری، کمک به فقرا و رسیدگی به حال آنها است.

قائم مقام کمیته امداد گفت: در کنار کمیته امداد که این وظیفه خطیر را بر عهده دارد، موسسات خیریه و مراکز نیکوکاری نیز تلاشی جدی انجام می‌دهند تا بتوانند یاری‌گر اقشار نیازمند بوده و واسط خیر در بین مردم و محرومان باشند.

صباغیان ضرورت شناسایی و اولویت‌بندی نیازها را با حفظ کرامت و حرمت‌گذاری به محرومان و نیازمندان یادآور شد و افزود: خدمت به محرومان، ماندگارترین و مقدس‌ترین حرکت در جامعه اسلامی است که به صورت خودجوش و مخلصانه و در نهایت خضوع و خشوع انجام می‌شود.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: خیران بار عظیمی از دولت و کمیته امداد را در این مسیر بر دوش گرفتند تا با اقدامات شبانه‌روزی، زمینه رفاه و آسایش نیازمندان را فراهم کنند.

صباغیان بحث توانمندسازی نیازمندان را با ایجاد فرصت‌های اشتغال و کار را مهم توصیف کرد و گفت: توانمندسازی گروه‌های نیازمند جامعه با حفظ کرامت انسانی باید به نحوی انجام شود تا آنها بتوانند نیاز خود را برآورده کرده و در بحث معیشت دچار تنگنا نشوند.

 وی ادامه داد: کمیته امداد به تنهایی قادر نیست بار رفع فقر و نیازمندی را بر دوش بکشد بلکه در این زمینه به کمک و همراهی خیران و موسسات و نهادهای مردمی در این حوزه نیاز داریم تا توانمندسازی گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه انجام شود.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: کمیته امداد یک شبکه مردمی در قالب مراکز نیکوکاری را نیز راه‌اندازی کرده تا به صورت محله‌محور و مسجدمحور به جریان خیر و احسان کمک کنند.

صباغیان افزود: در حال حاضر هشت هزار مرکز نیکوکاری برای کمک به نیازمندان فعالیت می‌کنند که سعی آنها بر این است تا خدمت بی‌منتی را در عرصه‌های مختلف انجام دهند.

انتهای پیام


کمیته امداد, استان اردبیل, جعفر صباغیان, قائم مقام, نکوداشت, تکریم, خیریه‌ها, روابط عمومی, مراکزنیکوکاری, والی مهر