برگزاری نشست امور بانوان دستگاه‌های اجرایی با حضور رئیس کمیته امداد

کد :
69472
آخرین به روزرسانی :
30 خرداد 1403 - 14:25

از پیشنهاد صفحه «برگزاری نشست امور بانوان دستگاه‌های اجرایی با حضور رئیس کمیته امداد» به دیگران متشکریم.

Enter the email address of the recipient.
HTML is not allowed in this field.
دسته بندی
برگزیده
حمایت و سلامت خانواده

برگزاری نشست امور بانوان دستگاه‌های اجرایی با حضور رئیس کمیته امداد

نشست امور بانوان دستگاه‌های اجرایی با حضور رئیس کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، نشست امور بانوان دستگاه‌های اجرایی با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و لاله افتخاری مشاور امور بانوان کمیته امداد برگزار شد.

رئیس کمیته امداد در این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه زنان سرپرست خانوار گفت: پرداخت ودیعه مسکن، برقراری پوشش بیمه تامین و بیمه صندوق روستاییان و عشایر و همچنین حمایت غذایی از مادران باردار و شیرده از جمله اقدامات این نهاد برای زنان سرپرست خانوار است.

انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور نیز در این نشست از شناسایی نظام مسائل زنان در حیطه‌های اجتماعی، اقتصادی، سلامت و حکمرانی خبر داد و در مورد پروژه‌هایی که برای رفع محرومیت از زنان در دولت سیزدهم انجام شده گزارشی ارائه داد.

وی بیان کرد: در بخش آموزش و بهداشت و سلامت رتبه خوبی در میان کشورها داریم و در بحث مدیریتی و مشارکت اقتصادی رتبه پایین‌تری داریم که برخی برنامه‌ها باید مورد توجه و صلاح قرار گیرد و برخی از موارد را معتقدیم که باید در شاخص‌های جهانی مورد بازبینی قرار گیرد.

معاون رئیس‌جمهور افزود: نقش زنان خانه‌دار در اقتصاد کشور نقش پررنگی است و با توجه به بوم و فرهنگ کشورهای مختلف باید به عنوان شغل در شاخص‌های جهانی در نظر گرفته شود.

در ادامه نشست، گزارشی از عملکرد معاونت ارائه شد که توانمندسازی زنان، ارتقای خانواده، وضعیت تشکیلات زنان و لزوم بهبود ساختار و انعطاف شغلی بانوان ارائه شد، همچنین اقدامات معاونت در خصوص مسائل پربسامدی که مورد تقاضای زنان جامعه می‌باشد مطرح شد.

انتهای پیام

X
می‌خواهم کمک کنم (واریز آنلاین)