برگزاری آیین تجلیل از موسسات خیریه، گروه‌های جهادی و مراکز نیکوکاری استان فارس

کد :
68594
آخرین به روزرسانی :
22 اردیبهشت 1403 - 16:53

از پیشنهاد صفحه «برگزاری آیین تجلیل از موسسات خیریه، گروه‌های جهادی و مراکز نیکوکاری استان فارس» به دیگران متشکریم.

Enter the email address of the recipient.
HTML is not allowed in this field.
دسته بندی
برگزیده
مشارکت‌های مردمی
با حضور معاون توسعه مشارکت‌های کمیته امداد انجام شد؛

برگزاری آیین تجلیل از موسسات خیریه، گروه‌های جهادی و مراکز نیکوکاری استان فارس

آیین تجلیل از موسسات خیریه، گروه‌های جهادی و مراکز نیکوکاری استان فارس با حضور معاون توسعه مشارکت‌های کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حبیب الله آسوده، معاون توسعه مشارکت‌های کمیته امداد در آیین نکوداشت و تجلیل از موسسات خیریه، گروه‌های جهادی و مراکز نیکوکاری استان فارس با بیان اینکه پایه نظام اسلامی، مردم و هدف آن در وهله اول تربیت است، گفت: در مکتب اسلامی، تعالی معنوی انسان‌ها مدنظر است و به همین دلیل است امام راحل(ره) پس از گذشت تنها ۲۰ روز از پیروزی انقلاب، حکم تاسیس کمیته امداد را صادر کردند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد یک نهاد مردمی و در خدمت مردم است، برگزاری آیین نکوداشت خیرین را در راستای دستیابی به دو هدف اساسی عنوان کرد و گفت: هدف اول، عمل به حکم قرآن کریم است که خداوند در آن بر ضرورت تجلیل و تکریم خیرین تاکید دارد و هدف دوم این است که تلاش کنیم همه مردم را به مشارکت در امور خیر، ترغیب کنیم.

آسوده با تاکید بر اینکه هیچ دولتی بدون مشارکت مردم توسعه پذیر نیست، گفت: مردم، گروه‌های مرجع، خیرین و مسئولان، همگی باید بدانند که بدون هم‌گرایی، توسعه به خوبی شکل نمی‌گیرد و سیاست ما در این نشست این است که دست به دست هم دهیم و عهد کنیم که چند معضل اساسی را به حداقل رسانده یا ریشه‌کن کنیم.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد یکی از مهم‌ترین موضوعات و معضلاتی که باید در راستای رفع آن کوشش کرد را فراهم کردن زمینه تحصیل برای تمامی کودکان عنوان کرد و گفت: فارغ از اینکه کدام وزارتخانه و نهاد در این موضوع وظیفه دارد، همه ما مسئول هستیم و نباید بگذاریم در شهر، محله و روستایمان حتی یک کودک از تحصیل باز بماند و اگر این زمینه برای کودکی فراهم نشد، مسئولیت بر گردن ماست.

وی یکی دیگر از موضوعات مهم را فراهم کردن زمینه ازدواج جوانان عنوان کرد و گفت: دولت گام‌های موثری را در این زمینه برداشته است اما به تنهایی نمی‌تواند. مردم سخاوتمند باید پای کار بیایند تا زمینه ازدواج آسان را در تمام استان فارس فراهم کنیم.

آسوده، سومین مساله مهم را بحث مسکن عنوان کرد و گفت: دولت در جلسه شورای عالی مسکن زمینه احداث ۳۳ هزار واحد مسکن را فراهم کرده است اما لازم است که مردم هم پای این کار بیایند که فراهم کردن مسکن به نیازمندان شوکت و عزت می‌دهد و چنین کار بزرگی، اجر بی نظیر دنیوی و اخروی در پی دارد.

انتهای پیام

X
می‌خواهم کمک کنم (واریز آنلاین)