معرفی 53 هزار مادر روستایی و عشایر برای پوشش بیمه رایگان زنان دارای سه فرزند

کد :
68610
آخرین به روزرسانی :
23 اردیبهشت 1403 - 13:43

از پیشنهاد صفحه «معرفی 53 هزار مادر روستایی و عشایر برای پوشش بیمه رایگان زنان دارای سه فرزند» به دیگران متشکریم.

Enter the email address of the recipient.
HTML is not allowed in this field.
دسته بندی
برگزیده
حمایت و سلامت خانواده
مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد خبر داد؛

معرفی 53 هزار مادر روستایی و عشایر برای پوشش بیمه رایگان زنان دارای سه فرزند

مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد اعلام کرد که بیش از ۵۳ هزار مادر روستایی و عشایر تحت پوشش امداد، مشمول طرح بیمه رایگان زنان دارای سه فرزند روستایی و عشایر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از ایسنا، مجتبی احمدلو گفت: بیش از ۵۳ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش کمیته امداد مشمول طرح بیمه رایگان زنان دارای سه فرزند روستایی و عشایر هستند.

وی با استناد به ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اظهار کرد: طبق قانون مذکور دولت مکلف شد در راستای اجرای بند «ب» ماده ۱۰۳ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، حداکثر ۶ ماه پس از لازم‌­الاجراء شدن این قانون، با تقویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نسبت به بیمه مادران خانه‌دار دارای سه فرزند و بیشتر اقدام کند.

مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد ادامه داد: براساس بند الف قانون، در خصوص مادران غیر شاغل دارای سه فرزند و بیشتر ساکن مناطق روستایی و عشایری مقرر است ۱۰۰ درصد حق بیمه توسط دولت پرداخت و مطابق بند ب نیز با تولد فرزند چهارم و پنجم به ازای هر فرزند دو سال به سوابق بیمه‌ای بیمه‌گذار افزوده شود.

مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد یادآور شد: تاکنون ۵۳ هزار و ۱۳ نفر از مادران روستایی و عشایر تحت پوشش کمیته امداد مشمول که دارای سه فرزند باشند به صندوق روستاییان معرفی شدند و طبق قانون باید با اولویت در صندوق بیمه شوند.

انتهای پیام

X
می‌خواهم کمک کنم (واریز آنلاین)